Ana Sayfa | Reklam | Sitene Ekle | Künye | İletişim | Arşiv | Gizlilik Sözleşmesi (Privacy Policy) | Site Haritası | RSS
Samsun´da genç avukat Korhan Çömezoğlu hayatını kaybetti           Samsun´da eşekten düşen Bahri Akman hayatını kaybetti           Samsun´da ´Çerkez Soykırımı´nda ölenler için denize çelenk bırakıldı           Samsun´da 7 yaşındaki Muratcan kaza kurşunu ile hayatını kaybetti           Ağrı´dan acı haber: Asteğmen Cengiz Uslu ve Er Recep Yıldırım şehit oldu           Diyarbakır´da 1 ton 261 kilo esrar ele geçirildi           Samsun´da emekli öğretmen organlarıyla 4 kişiye hayat verdi           Samsun´da 1919 metrelik bayrakla dev yürüyüş           Feci kazada 3 kadın hayatını kaybetti           Bahçeli: 24 Haziran´daki seçimler, 19 Mayıs tarihi gibi hayati öneme sahiptir           Samsun Valisi, ilk kez izlediği Türk Yıldızları pilotlarıyla selamlaştı           BKM: Türkiye´de kullanılan kart adedi 200 milyona ulaştı           Samsun´da Feci kaza: Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü öldü           Muharrem İnce: Satılan şeker fabrikalarını geri alacağım           Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ´Seçim Manifestosu´nu Samsun´da açıkladı          
Foto Galeri Video Galeri Yazarlar Konuk Yazarlar İletişim
21 Mayıs 2018 Pazartesi
GÜNDEM ASAYİŞ SİYASET KARADENİZ EĞİTİM EKONOMİ KÜLTÜR SANAT DÜNYA ÇEVRE SAĞLIK SPOR GENEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunların kökünü kazıyacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunların kökünü kazıyacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekâtı´na ilişkin, "Afrin´i teröristlerden temizlemek için başlattığımız ve Zeytin Dalı adını verdiğimiz Harekât, başarı ile devam ediyor. TSK´ya ait birlikler ile Suriyelilerden oluşan Özgür Suriye Ordusu unsurları adım adım Afrin´i kontrol altına alıyor.. Bizim TSK ve ÖSO olarak 7-8 şehidimiz varsa ama 4 gün içerisinde tespit ettiğimiz kadarıyla 268 terörist etkisiz hale getirildi. Kararlı bir şekilde bu devam edecek bunların kökünü kazıyacağız" dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 44. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekâtı'na ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Afrin'i teröristlerden temizlemek için başlattığımız ve Zeytin Dalı adını verdiğimiz Harekât, başarı ile devam ediyor. TSK'ya ait birlikler ile Suriyelilerden oluşan Özgür Suriye Ordusu unsurları adım adım Afrin'i kontrol altına alıyor. Son birkaç yılda 5 bin tır ve 2 bin uçak dolusu silah ile donatılan terör örgütünün son mensubu da etkisiz hale getirilene kadar bu operasyon devam edecektir. Bölgeyi, tüm terör örgütünden arındırmayı boynumuzun borcu biliyoruz. Sınır güvenliğimiz elbette önemli. Vatandaşlılarımızın can ve mal güvenliğine kast eden sınır ötesi tehditler elbette önemlidir. Ama biz Suriye'deki Arap, Türkmen ve Kürt kardeşlerimizin güvenliğini, huzurunu ve geleceğini en az kendimizin ki kadar önemli görüyoruz. Artık gözümüzün içine bakıla bakıla bize yalan söylenmesine tahammül etmek zorunda değiliz demiştim. Kimin ne dediğine değil milletimizin ne dediğine bakarak bu operasyonu başlattık. Birileri hemen fitne kazanını kaynatmaya başladı. Sınır güvenliğimizi sağlamaya ve Suriye'yi yıllardır ülkemizde misafir ettiğimiz kardeşlerimizin geri dönenebilecekleri emin bir yer haline getirme gayretimizi çarpıtmaya çalışanlar dört bir koldan saldırıyor. 

DEAŞ'LILARLA BİRLİKTE ÜLKEMİZE KARŞI AÇIK NET SAVAŞIYORLAR
Bu operasyonu Afrin'deki Kürt kardeşlerimize karşı gibi göstermeye kimi bizi Suriye'yi işgal ile suçlamaya çalışıyor. Afrin'de önce teröristlerin kökünü kurutacağız sonra da orayı yaşanabilir hale getireceğiz. 3 buçuk milyon misafir ettiğimiz Suriyeliler için. Tekrar onları ana vatanlarına geri göndereceğiz. Sürekli olarak böyle çadırda konteynırlarda herhalde iskan edecek halimiz yok. DEAŞ bahanesi ile Afrin'i terör koridoruna dahil etmek isteyeneler bugün DEAŞ'lılarla birlikte ülkemize karşı açık net savaşıyorlar. Bölücü örgüt güya hapishanelerde tuttuğu DEAŞ'lıları bize karşı savaşmak üzere salıvermiş. Çünkü bunların birbirinden farkı yok hepsi aynı. Bunlar madalyonun iki yüzü gibi. 

ÜLKEMİZE YÖNELİK EYLEMLER İÇİN REZERVDE TUTULDUĞUNU DA İYİ BİLİYORUZ
Rakka'daki DEAŞ'lılar kolayca imha edilebilecekken kamyonlar ile çıkartılarak çeşitli bölgelere dağıtıldı. Bunların bir kısmının da ülkemize yönelik eylemler için rezervde tutulduğunu da iyi biliyoruz, haberdarız." 

"KARDEŞLERİMİZİ HAVALİMANINDA DÖVMEYE ÇALIŞIYORLAR ALMAN POLİSİ İZLİYOR. BÖYLE GÜVENLİK OLABİLİR Mİ?" 

Erdoğan, "Dost Almanya. Bakınız yolcularımız oradan Türkiye'ye dönüş yapıyor, orada PKK terör örgütü oradaki kardeşlerimizi havalimanında alıyorlar, tekme tokat ellerinde sopalarla dövmeye çalışıyorlar. Alman polisi izliyor. Böyle güvenlik olabilir mi? Bu senin en güvenli olduğun yer havalimanı. Bu yapılıyor, müdahale yok. Nereye kadar? Söylediğimiz zaman 'olmuyor' diyorlar. Yargı var, hukuk var. Bu nasıl yargı, bu nasıl hukuk? Sen nasıl devletsin? Biz bu gerçekleri söyleyeceğiz" ifadelerini kullandı. 
"BUNLAR, BARBAR, KATİL, HIRSIZ, IRZ DÜŞMANI"
Erdoğan, "Kobani'den ülkemize kaçanlar ülkelerine dönmüyor. Çünkü bölgeden görünüştü belki DEAŞ gitti ama başka bir terör örgütü çöreklendi. Bunlar katil, bunlar hırsız, bunlar ırz düşmanı. Bunlar bölgemizin maruz kaldığı post modern Haçlı Seferi'nin yeni işbirlikçileri. Bu örgütü destekleyip Türkiye'yi işgalci diyenlerin bırakın Kürtçülüğünü, sosyalistliğini insanlığından şüphe ederim. Afrin'de biz aynı zamanda tüm insanlığın düşmanı bir zihniyetle mücadele ediyoruz. Biz, 13-15 yaşındaki çocukların, dünyadan haberi olmayan yaşlı kadınların ellerine silah tutuşturarak fotoğraflar yayınlayan, kendisi lokmaya muhtaç garipleri haraca bağlayan bir örgütü tepelemeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı. 

"ZEYTİN DALI ADINI VERİRKEN KUCAKLAYALIM, ÖZGÜRLÜK ADIMI ATALIM İSTEDİK" 
Erdoğan, "Dünyadan insan hakları ve özgürlükler adına çalışan ne kadar STK ve devlet varsa hepsini Türkiye'yi desteklemeye davet ediyorum. Zeytin Dalı Operasyonu. Zeytin bizim inancımızda kutsaldır. Zeytin Dalı adını verirken kucaklayalım, özgürlük adımı atalım istedik. Türkiye sadece kendi sınırlarını korumakla kalmıyor aynı zamanda insanlığın onurunu da kurtarıyor" dedi. 

"ZEYTİNLİK HAREKATI VARDI. NE YAZIK Kİ OBAMA ORADA BİZİ ALDATTI" 
Erdoğan, "Biz Zeytin Dalı Operasyonu ile bölgemiz üzerinde farklı emelleri olan güçlerin, derenin taşıyla derenin kuşunu vurma oyununu bir kez daha bozmuş olduk. Münbiç'ten başlayarak sınırlarımız boyunca bu oyunu boza boza devam edecek, bölgemizi bu musibetten tamamen temizleyeceğiz. Sayın Obama döneminde bizim bir de Zeytinlik Harekatı vardı. Ne yazık ki Obama orada bizi aldattı. O Harekat, Münbiç'i teröristlerden temizleme harekatıydı. Sözünde durmadı. Biz üzerimize düşeni yaptık onlar yapmadı. 'Münbiç'i gerçek sahiplerine bırakacağız' dediler. Sözlerinde durmadılar. Hesap başkaydı. Orada âdeta yeniden bir terör devleti oluşturmanın hesabıydı. Adını Kürt devleti koyuyorlardı. Burada Kürt yok ki. Yüzde 95'i Arap var. Burada Kürt yok ki. Bunları söyleyince beyler rahatsız oluyor. Biz doğruyu her yerde söyleyeceğiz" açıklamasında bulundu. 

7-8 ŞEHİDİMİZ VARSA AMA 4 GÜN İÇERİSİNDE TESPİT ETTİĞİMİZ KADARIYLA 268 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Erdoğan, "Kararlılıkla yolumuzu devam edeceğiz. 2015 yılı Temmuz ayından beri terörle mücadelede sınırlarımız içinde binin üzerinde şehit verdik. Fırat Kalkanı Harekatı'nda da 22 şehit verdik. Zeytin Dalı operasyonunda şehitlerimiz, gazilerimiz var ama özellikle ÖSO ve bizim şehitlerimizle beraber 7-8 şehidimiz varsa, 4 gün içerisinde karşı taraftan da tespit ettiğimiz kadarıyla 268 kişi etkisiz hale getirildi. Kararlı bir şekilde bu devam edecek. Bunların kökünü kazıyacağız. Ya çekip gidecekler ya çekip gidecekler. Bunun başka çaresi yok. Derdimiz oranın toprakları değil orada adaletin tesisidir. 3 buçuk milyon Suriyelinin kendi topraklarına dönüşünü sağlamaktır" diye konuştu.  

"ASKERLERİMİZLE YAPILAN RÖPORTAJLARA BAKINCA 'BİZ AFRİN'E DÜĞÜNE GİDİYORUZ' DİYORLAR" 
Erdoğan, "Bizim askerimiz, polisimiz, korucularımız ÖSO'daki kardeşlerimiz şehadeti şereflerin en büyüğü olarak gördükleri için ölümün üzerine üzerine gidiyorlar. Şu anda askerlerimizi ben öyle görüyorum. Bu sabah askerlerimizle yapılan röportajlara bakınca 'biz Afrin'e düğüne gidiyoruz' diyorlar. Buna inanmak sıradan herkesin karı değil. Buradan Zeytin Dalı ve daha önceki operasyonlarda, 15 Temmuz'da verdiğimiz bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve gazilerimize sıhhat diliyorum. Bizim vatanımız tarla değil, kimse bölemez. Ama içeride ama dışarıda bunların inlerine inlerine gireceğiz. Bu vatanı böldürtmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.
Yorumlar yükleniyor...
YAZARLAR
İlknurYAMAK İlknur YAMAK
Tiyatro izlemenin adabını bilmiyorsanız, gelmeyin!
ŞenolÇAKIR Şenol ÇAKIR
Olmadı...
Prof. Dr. FundaELMACIOĞLU Prof. Dr. Funda ELMACIOĞLU
Yeni neslin zekasının sırrı beslenme
Prof. Dr. HakanALTINTAŞ Prof. Dr. Hakan ALTINTAŞ
Akademik Yapıdaki İllegal Terör Örgütleriyle Mücadelede Yöntem Önerisi –II
Prof.Dr. İsrafilBALCI Prof.Dr. İsrafil BALCI
´Muhammed´ filmi üzerine
Doç.Dr. HasanAYDIN Doç.Dr. Hasan AYDIN
Neleri Başaramadık?
Prof. Dr. KemalARI Prof. Dr. Kemal ARI
Trafikte korna sesleri...
FundaÖZYURT Funda ÖZYURT
Bu hikaye tipik bir Anadolu höyüğünün sıra dışı hikâyesidir
Cüneyt MUMCU Cüneyt  MUMCU
Araf'ta kalan ruhlara ne olur?
Dr. YavuzDİZDAR Dr. Yavuz DİZDAR
Çikolata mutluluk ve sağlık kaynağıdır
Tüm Yazarlarımız
RÖPORTAJLAR
Samsun´un efsane ismi: Yıldıray Çınar
Diğer Röportajlar  
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR
» Oruç tuttuğunuzda vücudunuzda neler olur?
» Kanada Dil Okulları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
» Samsun´daki kazada liseli İpek hayatını kaybetti
» Samsunspor´da ligde kalma primi 1 milyon TL olarak açıklandı
» Samsun´a 2. üniversite kurulmsı için kanun tasarısı meclise sunuldu
» Benzine bir zam daha!
» Samsun´da şüpheli ölüm!
» Ünyespor´un masörü, oğlu tarafından öldürüldü
» Uzman Çavuş Orhan Sürmen, yerdeki Kur´an´ı kaldırmak isterken şehit olmuş
» Vali Osman Kaymak, Samsun´daki mülteci sayısını açıkladı
KONUK YAZARLAR
BAYRAKTAROĞLU   Kağan  BAYRAKTAROĞLU
"Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz..."
Diğer Konuk Yazarlarımız  
HAVA DURUMU