Ana Sayfa | Reklam | Sitene Ekle | Künye | İletişim | Arşiv | Gizlilik Sözleşmesi (Privacy Policy) | Site Haritası | RSS
Foto Galeri Video Galeri Yazarlar Konuk Yazarlar İletişim
24 Kasım 2017 Cuma
GÜNDEM ASAYİŞ SİYASET KARADENİZ EĞİTİM EKONOMİ KÜLTÜR SANAT DÜNYA ÇEVRE SAĞLIK SPOR GENEL

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta: FETÖ´nün siyasi ayağına da dokunulsun

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta: FETÖ´nün siyasi ayağına da dokunulsun

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, hükümetin FETÖ´nün siyasi ayağına da dokunması gerektiğini belirterek, "Bu mücadelenin siyasi boyutu nerede tek ayak üzerine bu mücadele daha ne kadar sürdürülebilir. Bir kişinin tek sistem, tek ayak üstünde durması mümkün değildir. O yüzden biz mücadelenin siyasi boyutunun da bir an önce başlatılmasını hükümetten talep ediyor bekliyoruz" dedi.


MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, partisinin İl Başkanlığı 12. Olağan Kongresine katıldı. Kongrede konuşan Usta, "Hepimiz biliyoruz ki 15 Temmuz'da ülkemiz hain bir darbe girişimine hatta işgal girişimine şahit oldu, bununla ilgili olarak toplumda epey bir şey konuşuldu. yorumlar yapılıyor analizler yapılıyor, bunların hepsini biliyoruz. böyle bir ortamda ülkemizin birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak, hiç bir siyasi kaygıya düşmeden hiç bir siyasi komplekse kapılmadan siyasi bedeli ne olursa olsun doğru bir kararla hükümetin devletin yanındayız. bunlardan bir tanesi de elbette ki terörle mücadeledir. Siyaset yapma anlayışımızın temelinde ülkemizin milletimizin çıkarları vardır. Hiç bir siyasi meseleye kendi perspektifimizden bakmadığımızı hepimiz biliyoruz. Türk Milliyetçilerine ülkücülerine yakışanda budur, bu şekilde de politikalarımızı sürdürmekteyiz. Tabi ki hükümetten beklentimiz, bu terörle mücadelenin biraz daha sürdürülmesidir. Ancak sürdürülmesi artık bu terör meselesi bu ülkenin gündeminde tamamen düşürülmesidir PKK terörü her gün can alıyor, her gün yüreğimiz yanıyor, daha yeni iki tane daha şehidimiz var" dedi.

TEK AYAK ÜSTÜNDE DURMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR
Fetö ile mücadelede alt düzeyde uğraşıldığını ama üst düzeyde bir çalışmanın yapılmadığını da dile getiren MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, "FETÖ terör örgütünün ne kadar ciddi boyutlara ulaştığını hep birlikte gördük. dolayısıyla FETÖ ile mücadelenin en etkin şekilde sürdürülmesi lazım, bu mücadele sürdürülürken de elbette alt düzeydeki kişilerle memurlarla kamu görevlileriyle veya alt düzeydeki değişik ortamlardaki kişilerle sürdürülmesi lazım. Ancak hep söylediğimiz bir şey var, bu mücadelenin siyasi boyutu nerede tek ayak üzerine bu mücadele daha ne kadar sürdürülebilir. Bir kişinin tek sistem, tek ayak üstünde durması mümkün değildir. O yüzden biz mücadelenin siyasi boyutunun da bir an önce başlatılmasını hükümetten talep ediyor bekliyoruz. Buna ilişkin değerlendirmelerimizi yaparken hep şunu ifade ediyoruz. Fetö ile mücadele en sert ve en net şekilde sürdürülmeli ancak mağduriyetlerde artıyor bir yandan onlara da kulak tıkamamak gerekiyor. Artan mağduriyetler var bununla ilgili olarak da Milliyetçi Hareket partisi olarak toplumda üzerimize düşen vazifeleri elbette yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

FETÖ İLE MÜCADELENİN MEŞRUİYETİNİ KAYBETME İHTİMALİ VAR
"İl Bayramlaşma toplantımızda yine buna benzer değerlendirmelerimiz oldu" diyen Usta, "Şuanda ki yapmış olduğumuz değerlendirmeler ile ilgili olarak hiç kimsenin normal şartlarda itirazının olmaması lazım. ancak bazı siyasiler maalesef üzerine alındı, bunun nedenini de anlayamadık biz, çok net olarak şunu ifade etmek istiyorum arkadaşlar, bir ifade oluyor o ifadede deniliyor ki efendim ben filanca kişiyi filanca toplantıda gördüm bununla ilgili olarak bunla ilgili olarak bir sürü adli soruşturmalar idari soruşturmalar yapılıyor. Fakat siyasetçiler içerisinde bu işin içerisine bulaşmış bu işe ciddi şekilde finansman sağlamış, işte başka şekillerde yardım yapmış insanlar var, bunlarla ilgili niye hiç bir soruşturma yapılmıyor. Bunları bilmek o kadar mı zor diye sorduğumuz sorunun maalesef cevabı havada kalıyor. Fakat yaptığımız bu değerlendirmelerden de bazı insanların alındığını görüyoruz. bunu da anlamak mümkün değil. Bu tarafla mücadele yapılmadan alt düzeyde yapılan mücadele FETÖ'nün ekmeğine yağ sürüyor ve bu mücadelenin meşruiyetini kaybetme ihtimali var biz bu riskten dolayı bunun üzerinde duruyoruz. bu mücadele en sert şekilde en uygun şekilde sürdürülebilmesi için siyasi boyutunun da bir an evvel yapılması lazım başlatılması lazım" şeklinde konuştu.

BİZE LAF YETİŞTİRMEYE DEĞİL TÜRKİYE'NİN SORUNLARI İLE UĞRAŞIN
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın, kendisi için 'FETÖ ile ilgili elinde belge, bilgi varsa Cumhuriyet Savcıları'na versin" şeklindeki söylemlerine de cevap veren Milletvekili Erhan Usta, "Biz her zaman söylüyoruz Türkiye kritik evrelerden geçiyor amacımız bizim hiç bir şekilde işin üzerine politika yapmak değildir. Buradan bize laf yetiştirmeye çalışan bazı siyasilere söyleyeceğimiz şey, Valla bize laf yetiştirmeyin Türkiye'nin sorunları ile uğraşın diyoruz. Türkiye'nin sorunları illerimizin sorunları artarak devam ediyor" dedi.

SAMSUN'U VE TÜRKİYE'Yİ UÇURACAK PROJEYE DESTEK GÖREMEDİK
Samsun'da medikal ileri teknoloji bölgesi kurulması için verdiği önergeye Samsun milletvekillerinin destek vermediğini de ifade eden Usta, "Samsun ile ilgili geçen haftalarda mecliste yaptığımız bir medikal ileri teknoloji bölgesi kurulmasına ilişkin önergemize biz hükümetten de hükümetin içerisindeki AKP'li Samsun'lu vekillerde de hiç bir destek göremedik. Oysa biz Samsun meselelerini çözmek için yerel anlamda ve genel anlamda Türkiye'mizin meselelerini çözmek için çalışan bir siyasi partinin temsilcileriyiz. Teknik olarak hiç bir şekilde karşı çıkılmamasına rağmen Hem samsun'u uçuracak hem Türkiye'yi uçuracak böyle bir projeye maalesef biz mecliste destek göremiyoruz. Ben Samsunlu vekiller nerede diye sormuştum. şimdi hala soruyorum, Samsun'un AKP'li vekilleri nerede niye bu projeye destek verilmiyor. onun için buları dile getirmemin sebebi şudur arkadaşlar, biz doğru politikalara her zaman destek veriyoruz, Türkiye genelinde de yerel ölçekte de o anlamda doğru politikalara biz nasıl destek veriyorsak bizim doğru olarak önerdiğimiz politikalarda destek bekliyoruz. burada yeri gelmişken ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI
Yorumlar yükleniyor...
YAZARLAR
İlknurYAMAK İlknur YAMAK
Çiftlik´in gri, ruhsuz binaları dökülüyor
ŞenolÇAKIR Şenol ÇAKIR
Siz kimi okşatıyorsunuz?
Prof. Dr. FundaELMACIOĞLU Prof. Dr. Funda ELMACIOĞLU
Vücutta tuz kaybı hayatı tehdit eder
Prof. Dr. HakanALTINTAŞ Prof. Dr. Hakan ALTINTAŞ
Akademik Yapıdaki İllegal Terör Örgütleriyle Mücadelede Yöntem Önerisi –II
Prof.Dr. İsrafilBALCI Prof.Dr. İsrafil BALCI
´Muhammed´ filmi üzerine
Doç.Dr. HasanAYDIN Doç.Dr. Hasan AYDIN
Neleri Başaramadık?
Prof. Dr. KemalARI Prof. Dr. Kemal ARI
Türkçe´nin diriliş hamleleri
FundaÖZYURT Funda ÖZYURT
Bu hikaye tipik bir Anadolu höyüğünün sıra dışı hikâyesidir
Cüneyt MUMCU Cüneyt  MUMCU
Araf'ta kalan ruhlara ne olur?
Dr. YavuzDİZDAR Dr. Yavuz DİZDAR
Kokoreç neden çok kıymetlidir?
Tüm Yazarlarımız
RÖPORTAJLAR
Samsun´un efsane ismi: Yıldıray Çınar
Diğer Röportajlar  
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR
» Samsun eğitim camiası yasta: Merve öğretmen kazada hayatını kaybetti
» Gece kızı zayıflama çayı siparişinde kampanyalı fiyat
» Samsun´da silahlı saldırıya uğrayan Doğan Kılınç hayatını kaybetti
» Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı emekliliğini istedi
» Terme ilçesinin yeni imar planı askıya çıktı
» Samsunlu emekli özel harekat polisi yanarak hayatını kaybetti
» Samsun´da korkunç ölüm: Otobüsün sürüklediği Yazgı Önal hayatını kaybetti
» Diyarbakır´da Özel Harekat Polisi Ahmet Alp Taşdemir şehit oldu, 9 polis yaralandı
» Akaryakıta zam geldikçe KDV de artıyor
» Samsun´da üzerinden traktör geçen İbrahim Altun hayatını kaybetti
KONUK YAZARLAR
BAYRAKTAROĞLU   Kağan  BAYRAKTAROĞLU
"Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz..."
Diğer Konuk Yazarlarımız  
HAVA DURUMU