Ana Sayfa | Reklam | Sitene Ekle | Künye | İletişim | Arşiv | Gizlilik Sözleşmesi (Privacy Policy) | Site Haritası | RSS
Samsun OMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi mezunları kep attı           Samsunspor olağanüstü kongresi ertelendi           Samsun´da 6 gündür kayıp olan genç foseptik çukurunda ölü bulundu           Protestolu senetlerin ortalama tutarı yüzde 17.4 yükseldi           23 ilde operasyon: 70 asker hakkında yakalama kararı           Borsa İstanbul´dan döviz hamlesi           Cinnet getiren anne 2 kız çocuğunu öldürdü           Telekom şirketleri bir yılda 100 bine yakın şikayet aldı           Darbe girişimde kurumları bombalayanlar hakkında savcı mütaalasını açıkladı           Samsun´daki denetimlerde 35 gıda işletmesine ceza           Samsun´da kaybedeni olmayan yarışmanın ödül töreni           Samsunspor Kulübü´nde müfettiş incelemesi başladı           FETÖ´den Trabzon´da gözaltına alınan kaymakam Samsun´da sorgulanıyor           Karadeniz´de sayıları artan ayılar şehire inmeye başladı           Samsun´da gidecek yeri olmayan 3 çocuk babası hastanede kalıyor          
Foto Galeri Video Galeri Yazarlar Konuk Yazarlar İletişim
24 Mayıs 2018 Perşembe
GÜNDEM ASAYİŞ SİYASET KARADENİZ EĞİTİM EKONOMİ KÜLTÜR SANAT DÜNYA ÇEVRE SAĞLIK SPOR GENEL

Terme Kozluk OMV Fen Lisesi´nde karne sevinci!

Terme Kozluk OMV Fen Lisesi´nde karne sevinci!

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul´un yıllardır hayalini kurduğu ve yapılması için arsasını bağışladığı Terme ilçesi Kozluk OMV Lisesi ikinci eğitim-öğretim döneminde 240 öğrenci karne sevinci yaşadı. Samsun Valisi İbrahim Şahin´in de katıldığı karne dağıtım töreninde konuşan Başkan Şenol Kul, “Okulun kurulmasında eski bir Kozluk Belediye Başkanı ve bir hayırsever olarak bu manzarayı görünce inanın çok gurur duydum ve çok da duygulandım” dedi.


Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, üniversite yıllarında hayalini kurduğu, Kozluk Belediye Bakanlığı döneminde ise kendisine ait önce 20 dönüm, yetmeyince de 30 dönüm daha arsa satın alarak kurulmasını sağladığı Kozluk OMV Fen Lisesi'nde 2. dönem karne sevinci yaşandı.

Kozluk OMV Lisesi'nde düzenlenen 2016-2017 eğitim-öğretim yılı kapanış ve karne dağıtım törenine Samsun Valisi İbrahim Şahin, Terme Kaymakamı Emin Alıcı, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Samsun OVM Elektrik Genel Müdürü Korkut Öztürkmen, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Terme ilçe protokolü, öğrenci velileri ve okul öğrencilerinin katıldı.

Karne töreni öncesi, Ahmet Ersoy İlkokulu Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibi, Artvin yöresine ait halk oyunları gösterisi sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Kozluk OMV Fen Lisesi Müdürü Sait Tuğ 2016-2017 eğitim-öğretim yılında okullarının göstermiş olduğu başarı ve okulun eğitim alanındaki çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

FEN LİSESİ 4 MİLYON EURO'YA MALOLDU
Ardından OMV Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Korkut Öztürkmen yaptığı konuşmasında, “OMV olarak, iş yaptığımız her coğrafyada sürdürülebilir büyümenin topluma yönelik çalışmalar ile gerçekleşebileceğine inanıyoruz. Bu inancımızı ve enerjimizi de, topluma fayda sağlayacak her alanda hayata geçirmek için tüm gayretimizle ortaya koyuyoruz. Bu nedenle sadece yatırımlarımızla değil, farklı konularda başlattığımız sosyal sorumluluk çalışmaları ve uzun vadeli projelerimizle, hem bölgenin, hem de çocuklarımızın geleceğine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Dört milyon Euro’yu aşkın bir bütçe ile hayata geçirdiğimiz gurur kaynağımız olan bu okul ve siz öğrencilerimiz bunun en önemli ve güzide örneğidir. Hızla büyümekte olan Türkiye’nin gelişimine, hem yerel, hem de ulusal ölçekte yaptığımız yatırımlar ve girişimlerle destek olmaya; Türkiye’nin enerjisini en uygun maliyetle, en temiz ve kesintisiz olarak üretmeye devam edeceğiz" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen de karne töreninde yaptığı konuşmasında, “Bu gün 2016-2017 eğitim-öğretim yılını hep birlikte yaşıyoruz. Eğitime inanmak insana inanmaktır. Eğitime yapılan hizmet ve yatırım ülkeye, insanlığa yapılan yatırımdır. Sekiz aylık bir maratonun sonuna geldik. Huzurla, sağlıkla ve başarılı bir şekilde geçmiş bir yılın huzurunu ve mutluluğunu sizlerle paylaşıyorum. Bütün öğrencilerimizi cani gönülden tebrik ediyorum, başarılarının artarak devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN KUL: GURUR DUYDUM, DUYGULANDIM
Kozluk'a okulun yapılması için büyük lir mücadele veren ve gençlik hayalini yerine getirmenin mutluluğu içinde olan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, da konuşmasında “Buraya bu okul başlanırken 20 dönüm olarak verdiğimiz yer şimdi 50 dönüm üzerine kuruldu” diyerek, "Bugün bu okul için çok önemli bir gün ama benim için daha da önemli bir gün. Bu okulu kurarken çok sıkıntı çektik ama sonunda böylesine güzel bir okul yaptık. Okulun kurulmasında eski Kozluk Belediye Başkanı olarak hem de bir hayırsever olarak bu manzarayı görünce inanın çok gurur duydum ve duygulandım. Öğrencilerimiz sadece burada ders yapmıyorlar. Spor ve sosyal aktiviteler de yapıyorlar. Öğrencilerin faydalanacağı her şey mevcut burada. Biz sorgulayan, araştıran, geleceği, hedefi olan gençler istiyoruz. Siz sorgulayacaksınız, öğreneceksiniz, hedefler ortaya koyacaksınız. Çünkü bu ülkenin geleceği sizlersiniz. Bu en değerli günde bizleri yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür derim” dedi.

‘FEN LİSESİ ÖĞRENCİSİ OLMAK BİR AYRICALIK'
Samsun Valisi İbrahim Şahin de karne töreninde yaptığı konuşmasında öğrencilere seslenerek, "Bu günden itibaren 3 aylık bir tatile giriyorsunuz. Bir ağabeyiniz, bir büyüğünüz ve bir yönetici olarak sizlere önerim, sizlere ricam mutlak suretle en geç pazartesi gününden itibaren becerebiliyorsanız yaz kurslarına katılın, katılamazsanız farklı romanları, kitapları ve klasikleri mutlak suretle okuyun. Fen Lisesi öğrencisi olmak bir ayrıcalık. Ben Fen Lisesi sayısını olabildiğince sınırlı tutmayı istiyorum. Çünkü olur olmaz yerlerde Fen Lisesi açtığınızda bunun da bir enflasyonu oluyor" ifadelerini kullandı.

‘KENDİNİZİ GELİŞTİRMENİN YOLU, YÖNTEMİ ÇOK KİTAP OKUMAKTAN GEÇİYOR’
Öğrencilere, "Sizin başarınız sadece sizin hayatınıza başarı katmayacak" diyen Vali Şahin, "Bu yukarılara çektiğiniz bayrağımızı gönderde daha yukarılara taşıyacaksınız. Bu yıllarınızı çok iyi değerlendirirseniz mutlak suretle çok iyi fakültelere gireceksiniz, girmek durumundasınız. Sizden istirhamım; çok okuyun, farklı kitaplar okuyun. Kendinizi geliştirmenin yolu, yöntemi çok kitap okumaktan geçiyor. Her ortamda tavsiye ettiğim bir şey var. Yabancı dil konusunda mutlak suretle İngilizceyi çok iyi düzeyde öğrenin ama sadece İngilizceyle yetinmeyin. Artık bir dil yetmiyor. Birden fazla dil öğrenin. Çünkü şu an hayatınıza yön verme noktasındasınız” dedi.

TERME'MİZİN KIYMETİNİ BİLİN
Öğrencilere Terme'nin kıymetini bilmelerini de isteyen Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Ana yol güzergahında evleri olan varsa ailenize söyleyin, evlerinizin dış cephelerini sıva yapsınlar ve boyatsınlar. Çünkü bu güzergah her geçen gün kalabalıklaşıyor. Çok fazla insan farklı şehirlerden Terme'mizin iç ve dış yollarını kullanarak buradan Doğu Karadeniz’e doğru gidiyorlar, turlar yapıyorlar. Onun için buradan geçen insanların, vay be ne kadar güzel bir şehir demeleri var. Ya da şuraya bak böyle bir kent olur mu demeleri var. Onun için bu konuda siz her hangi bir çevreci gibi değil ama böyle özgün, öz çevreci gibi bize katkı sağlayın. Hem Terme'mizi güzelleştirelim, hem de buradan geçen insanların göz zevkine bir helal gelmesin. Sizlere sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir tatil diliyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kozluk OMV Fen Lisesi 10. Sınıf öğrencisi İrem Karaağaç, Arif Nihat Asya’nın ‘Bayrak’ adlı şiirini, OMV Fen Lisesi öğrencilerinden oluşturulan müzik grubu da iki eser seslendirdi. Ardından Vali Şahin. 2016-2017 eğitim-öğretim yılı Kozluk OMV Fen Lisesi 9. Sınıf birincisi Beyza Aydınlı ve 10. Sınıf birincisi Zeynep Şener’e, diğer protokol üyeleri de 9. Sınıf ve 10. Sınıf düzeyinde 2. ve 3. Olan öğrencilere plaket ve onur belgesi verdi. Samsun'da düzenlenen ortaöğretim kurumları arası bilgi yarışmasında 3. Olan Kozluk OMV Fen Lisesi öğrencilerine ödülleri OMV Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Korkut Öztürkmen tarafından verildi.

Törenin ardından Vali Şahin ve diğer protokol üyeleri tarafından öğrencilere sınıflarında karneleri dağıtıldı. Karne dağıtım törenin ardından Vali Şahin, Kozluk OMV Fen Lisesi içinde sergilenen öğrencilerin yapmış oldukları resim sergisini gezerek öğretmen ve öğrencilerden sergi hakkında bilgi aldı.

Bu arada Samsun genelinde 241 bin 608 öğrencinin karne sevinci yaşadığı belirtildi.
Yorumlar yükleniyor...
YAZARLAR
İlknurYAMAK İlknur YAMAK
Tiyatro izlemenin adabını bilmiyorsanız, gelmeyin!
ŞenolÇAKIR Şenol ÇAKIR
Olmadı...
Prof. Dr. FundaELMACIOĞLU Prof. Dr. Funda ELMACIOĞLU
Yeni neslin zekasının sırrı beslenme
Prof. Dr. HakanALTINTAŞ Prof. Dr. Hakan ALTINTAŞ
Akademik Yapıdaki İllegal Terör Örgütleriyle Mücadelede Yöntem Önerisi –II
Prof.Dr. İsrafilBALCI Prof.Dr. İsrafil BALCI
´Muhammed´ filmi üzerine
Doç.Dr. HasanAYDIN Doç.Dr. Hasan AYDIN
Neleri Başaramadık?
Prof. Dr. KemalARI Prof. Dr. Kemal ARI
Trafikte korna sesleri...
FundaÖZYURT Funda ÖZYURT
Bu hikaye tipik bir Anadolu höyüğünün sıra dışı hikâyesidir
Cüneyt MUMCU Cüneyt  MUMCU
Araf'ta kalan ruhlara ne olur?
Dr. YavuzDİZDAR Dr. Yavuz DİZDAR
Çikolata mutluluk ve sağlık kaynağıdır
Tüm Yazarlarımız
RÖPORTAJLAR
Samsun´un efsane ismi: Yıldıray Çınar
Diğer Röportajlar  
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR
» Oruç tuttuğunuzda vücudunuzda neler olur?
» Kanada Dil Okulları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
» Samsun´daki kazada liseli İpek hayatını kaybetti
» Samsunspor´da ligde kalma primi 1 milyon TL olarak açıklandı
» Samsun´a 2. üniversite kurulmsı için kanun tasarısı meclise sunuldu
» Benzine bir zam daha!
» Samsun´da şüpheli ölüm!
» Ünyespor´un masörü, oğlu tarafından öldürüldü
» Uzman Çavuş Orhan Sürmen, yerdeki Kur´an´ı kaldırmak isterken şehit olmuş
» Vali Osman Kaymak, Samsun´daki mülteci sayısını açıkladı
KONUK YAZARLAR
BAYRAKTAROĞLU   Kağan  BAYRAKTAROĞLU
"Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz..."
Diğer Konuk Yazarlarımız  
HAVA DURUMU