Ana Sayfa | Reklam | Sitene Ekle | Künye | İletişim | Arşiv | Gizlilik Sözleşmesi (Privacy Policy) | Site Haritası | RSS
Foto Galeri Video Galeri Yazarlar Konuk Yazarlar İletişim
25 Kasım 2017 Cumartesi
GÜNDEM ASAYİŞ SİYASET KARADENİZ EĞİTİM EKONOMİ KÜLTÜR SANAT DÜNYA ÇEVRE SAĞLIK SPOR GENEL

Üreten Samsun´un yıldızlarına ödül!

Üreten Samsun´un yıldızlarına ödül!

Samsun´da 2016 yılı kurumlar ve gelir vergisi rekortmenleri, ihracatçı firmalar, ISO ilk 500 ve ikinci 500’e giren firmalar ile en çok istihdam sağlayan firmaların temsilcileri için ödül töreni düzenlendi.


Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ile Samsun Ticaret Borsası tarafından Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Çok Amaçlı salonunda, ’Üreten Samsun’un Yıldızları' ödül töreni düzenlendi.

Törende konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin kurtuluşunun müjdelendiği yer olan Samsun'un önemine değindi ve "Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki Samsun'un yeri unutulamaz. Bugün başımız dik yaşıyorsak Samsun’da yanan meşale ve İstiklal ruhu sayesindedir. Atatürk Samsun’u güzel anlatmış. Başka söze gerek yok. Diyor ki Samsunlunun gözündeki vatanperverliği ve fedakârlığı görünce ülkemin geleceğiyle ilgili ümidim inanca dönüştü. Bu aslında Samsunlu için iftihar edilesi bir sözdür. Allah ecdadımızın mirasını korumamız için bize güç versin. Allah bize çok güzel topraklar vermiş. Ama sadece bereketli toprakla iş olmuyor. Türkiye’nin markalaşmış şehirlerine bakın. Eğer bir ilde o şehrin ileri gelenlerinin yürekleri bir atıyorsa o şehirler markalaşır. Bugün Samsun’da bu var. İşte esas başarı hikâyesi bu birliktelik sayesinde bereketleniyor" dedi.

SAMSUN İŞİNİ BİLİYOR
Samsun'un idareci yönünden şanslı olduğunu da vurgulayan Hisarcıklıoğlu, "Büyükşehir Belediye başkanımız marka bir isim. 2 tane belediye başkanı vardı biri Kayseri’de biri de Samsun’daydı. Bu Samsun işini biliyor. Bunlara sahip çıkmak kendinize sahip çıkmak demektir. Mevzu Samsun olunca bu şehrin önde gelen isimleri hep beraberler. Eğer yürekler birlikte atarsa sırtınız yere gelmez. Allah bizi yaratırken bize beyin vermiş ki farklı düşünelim diye. Ama ortak akılla birlikte hareket etme kültürünü yakaladığımızda ileriye gidiyoruz. Samsun’daki olimpiyat organizasyonunu da Samsun başarıyla tamamladı. Bu organizasyon sadece bu şehrin değil, Türkiye’nin gururuydu. Bugün Allah’a çok şükür Samsun Ticaret Borsası ve Samsun Sanayi Odası Paris, Londra gibi yerlerle eş değerde hizmet veriyor. Hepsini kutluyorum" dedi.

ACİZ KALDIĞIMIZ KONU İNSANLARA İŞ VERMEK
Samsun Valisi Osman Kaymak ise vali ve kaymakam olarak en aciz kaldıkları konunun insanlara iş vermek olduğunu dile getirdi ve " Bu anlamda sizlere saygı duyuyoruz. Hizmetinizi çok önemsiyoruz. Bu çerçevede el ele vermek durumundayız. Birlik ve Beraberlik çok önemlidir. Arkadaşlar biz Samsun için sanayi, turizm, sağlık ve spor kenti diyoruz. 18-30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarını başarıyla tamamladık. Olimpiyatlarda ilimizin bu konudaki başarısını tüm dünyaya göstermiş olduk. Ben mümkün olduğunca Samsun organize sanayi bölgelerini ziyaret ediyorum. Samsun organize bölgesindeki çalışan sayısının azlığı bizleri üzüyor. Yeni fabrikalar, yeni üretim alanları kurmak durumundayız. Bunları da kurarken katma değeri yüksek, çevreye duyarlı insanı önemseyen sanayi istiyoruz. Bu çerçevede ilimizdeki medikal üretimini çok önemsiyoruz. Cumhurbaşkanımızın koymuş olduğu 2019 yılından itibaren ikili eğitimden, tekli eğitime geçme hedefine ilimiz olarak ulaşmak istiyoruz. İlçelerimizde bunun alt yapısını oluşturduk. Merkezde ise gerekli bin 200 derslikten, 800 dersliğimiz yapım aşamasındadır. Geri kalan 400 dersliği de siz hayırsever işadamlarının desteğiyle 2019 yılına kadar inşallah tamamlayacağız. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanına çok teşekkür ediyorum. Başkanımızın şu özelliği takdire şayan, Türkiye’de iş dünyasının sorunlarını hükümete en iyi şekilde anlatan pozitif, olumlu ve olayın iyi tarafına bakarak olaya çözüm odaklı yaklaşan bir büyüğümüzdür. Onun tecrübelerinden faydalanmaktan ve onunla birlikte olmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim" diye konuştu.

Konuşmaların ardından 2016 yılı vergilendirme dönemi TSO üyesi kurumlar vergisi rekortmenlerine, 2016 yılı vergilendirme dönemi TSO üyesi gelir vergisi rekortmenlerine, 2016 yılı TSO üyesi ihracatçı firmalara, 2016 yılı üretimden satışlar TSO üyesi ISO ilk 500 ve ikinci 500’e giren firmalara, en çok istihdam sağlayan firmaların temsilcilerine ödülleri Vali Osman Kaymak ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Ödül töreninin ardından, Vali Kaymak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından TOBB’nin ‘81 ile 81 Okul Projesi’ kapsamında Samsun'a kazandırmış olduğu 24 derslikli TOBB İlyas Kılıç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin sembolik açılışı gerçekleştirildi.

SAMSUN HABER HATTI
Yorumlar yükleniyor...
YAZARLAR
İlknurYAMAK İlknur YAMAK
Çiftlik´in gri, ruhsuz binaları dökülüyor
ŞenolÇAKIR Şenol ÇAKIR
Siz kimi okşatıyorsunuz?
Prof. Dr. FundaELMACIOĞLU Prof. Dr. Funda ELMACIOĞLU
Vücutta tuz kaybı hayatı tehdit eder
Prof. Dr. HakanALTINTAŞ Prof. Dr. Hakan ALTINTAŞ
Akademik Yapıdaki İllegal Terör Örgütleriyle Mücadelede Yöntem Önerisi –II
Prof.Dr. İsrafilBALCI Prof.Dr. İsrafil BALCI
´Muhammed´ filmi üzerine
Doç.Dr. HasanAYDIN Doç.Dr. Hasan AYDIN
Neleri Başaramadık?
Prof. Dr. KemalARI Prof. Dr. Kemal ARI
Türkçe´nin diriliş hamleleri
FundaÖZYURT Funda ÖZYURT
Bu hikaye tipik bir Anadolu höyüğünün sıra dışı hikâyesidir
Cüneyt MUMCU Cüneyt  MUMCU
Araf'ta kalan ruhlara ne olur?
Dr. YavuzDİZDAR Dr. Yavuz DİZDAR
Kokoreç neden çok kıymetlidir?
Tüm Yazarlarımız
RÖPORTAJLAR
Samsun´un efsane ismi: Yıldıray Çınar
Diğer Röportajlar  
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR
» Samsun eğitim camiası yasta: Merve öğretmen kazada hayatını kaybetti
» Gece kızı zayıflama çayı siparişinde kampanyalı fiyat
» Samsun´da silahlı saldırıya uğrayan Doğan Kılınç hayatını kaybetti
» Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı emekliliğini istedi
» Terme ilçesinin yeni imar planı askıya çıktı
» Samsunlu emekli özel harekat polisi yanarak hayatını kaybetti
» Samsun´da korkunç ölüm: Otobüsün sürüklediği Yazgı Önal hayatını kaybetti
» Diyarbakır´da Özel Harekat Polisi Ahmet Alp Taşdemir şehit oldu, 9 polis yaralandı
» Akaryakıta zam geldikçe KDV de artıyor
» Samsun´da üzerinden traktör geçen İbrahim Altun hayatını kaybetti
KONUK YAZARLAR
BAYRAKTAROĞLU   Kağan  BAYRAKTAROĞLU
"Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz..."
Diğer Konuk Yazarlarımız  
HAVA DURUMU