Ana Sayfa | Reklam | Sitene Ekle | Künye | İletişim | Arşiv | Gizlilik Sözleşmesi (Privacy Policy) | Site Haritası | RSS
Samsun´da sosyal medyada FETÖ propagandasına tutuklama           Kılıçdaroğlu´ndan ´ittifak´ açıklaması           Akşener: İYİ Parti, seçime girmeye hak kazanmış siyasi partidir           Erdoğan´dan seçim kararı sonrası partisine ilk talimat           Ünlü şair Cemal Safi´nin adı Samsun´da yaşatılacak           Samsun´da aranan FETÖ şüphelisi, Yunanistan´a kaçarken yakalandı           KARADENİZBİRLİK´ten çiftçiye 12,5 milyon lira           Samsun´da çakmak isteme kavgası: 3 yaralı           Samsunspor-Denizlispor maçı biletleri 1 TL           Bafra cezaevinde mahkum ölü bulundu           Fındıkta ´külleme´ tehdidi           Kaçakları taşıyan kamyon devrildi: 2 ölü, 101 yaralı           Samsun´da pencereye çıkan çocuk yürekleri ağıza getirdi            Tankerle öğrenci servisi çarpıştı: 16 yaralı           7 eski Danıştay personeli FETÖ´den gözaltında          
Foto Galeri Video Galeri Yazarlar Konuk Yazarlar İletişim
19 Nisan 2018 Perşembe
GÜNDEM ASAYİŞ SİYASET KARADENİZ EĞİTİM EKONOMİ KÜLTÜR SANAT DÜNYA ÇEVRE SAĞLIK SPOR GENEL

Vatanseverler ve Vatan Hainleri, Sahte Vatanseverler: At İzi&İt İzi -l-

Prof. Dr. Hakan-ALTINTAŞ
Prof. Dr. Hakan
ALTINTAŞ

Merhum devlet adamı Kamran İnan’ın “Türkiye haini en çok olan ülke”  demişti. Bu yazım’da ve izleyen yazılarımda ülkemizde üzerinde çok söz söylenen ama literatürü dahi oluşturulmayan bu hassas ve önemli konu hakkında değerlendirmelerde bulunmaya çalışacağım. Okurlarımız olsun olmasın herkesin katkısını bekliyorum.

VATANSEVERLER, “İstiklal, İstikbal ağacının büyümesi, ülkesinin milleti ve devletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak için, belirli aralıklarla vatanseverlerin  kanlarıyla sulanması gerektiğinde çekinmeden kanlarını feda ederek bedelini canıyla ödeyen, önce vatınım, ülkem ve bayrağım sonra ben diyen, ‘Barış’, ‘bütünlük’, ‘dostluk’, ‘kardeşlik’ diyen,  azizlerdir”.

HAİNLER, “Önemsenme ve çıkar duygusunu tatmin etmek için yeryüzünde her türlü kötülüğü, şerefsizliği, düşmanlığı yapmaktan biran bile tereddüt etmeyen özellikle vatanseverlere; pusu kuran, iftira ve hakaret eden, küfre bulanmış, yalanla kaos yaratmaktan zevk alan, itibar suikastleri düzenleyen, günah işleyen ama ölmeden önce tövbe edip af dilemekten aciz, cezası buzun içinde ve ateşte sonsuza kadar hapsolmuş olarak deliler gibi etrafta bir flamanın peşinde koşturan ve eşek arıları tarafından sokulan ve bazı kurtçuk ve böcekler tarafından kanları sürekli emilen, pervasız, nobran, çıkarcı kibirli  hasta ve cani ruhlu yaratıklardır”.

VATANSEVERLER, “Duygu birliği kurmuş, ortak acısı, ortak sevinci olan, insanların vatanlarında huzur ve güvende yaşaması için her türlü fedakarlığı yapan, gerektiğinde zindanlarda köz olup yanan, gerektiğinde idam sehpalarına onurla giden ve sehpayı kendi tekmeleyen, idam ipi boynunda iken saatlerce can çekişsede “Kimseye kırgın değilim, Vatan sağolsun” diyebilecek asalete haiz yaratılmışların en şereflisi olan kimselerdir”.

HAİNLER, “İllegal örgütlerin A’dan Z’ye kodladığı, mankurtlaşmış ve operant şartlanma içinde olan “FETÖ İmamı, Yoldaş, Duçe, Führer, Emir vbg.” unvanlarla zayıf karakterini tamamlamaya çalışan, fırsat eline geçtiğinde kötülük yapmaktan zevk alan, pısırık, tembel, kompleksli,  bu memleketi Hasso’ya Hüssoya bırakmayacağız diyen, İngilizce tutulmuş bir bakkal defteri, benim için kutsal bir metinden daha kıymetlidir diyen bir Hollywood filminde Orglar olarak tasvir edilen hayvandan da daha aşağı yaratıklardır”.

VATANSEVERLER, “ Her türlü koşulda ülkesinin yanında saf tutan,her zaman savaş sırasında dahi ailesini koruyabilmesinin tek yolunun milletinin özgürlüğü için mücadele etmekle sağlanacağının farkında olan, bütün eylemlerinin gerisindeki tek güdü ülkesine olan sevgisi ise, kendisine dair beklentileri ve korkuları olmadan, yalnızca milletinin çıkarı için çabalıyorsa vatanseverdir”.

HAİNLER,  “Sosyolojik ve tarihsel bir realite olarak, Türk ve İslam düşmanlarına asli ve fer’i destek vermeye devam eden; düşmanın kim olduğunu önemsemeyen; FETÖ, PKK/PYD/DHKP-C, İsrail, İran, Rusya, ABD, İngiltere, Fransa hiç fark etmez, yeter ki Türk ve İslam düşmanı olsun ve Türkiye’ye savaş açmışsa onun yanında saf tutarak varolduğunu hisseden, Türk ve İslam düşmanlığında her türlü riski almaktan çekinmeyen, şer ittifakının üyesi olmaktan gurur duyan kimselerdir”.

VATANSEVERLER, “Lafta değil özde davranışlarla ortaya çıkan hamasi birkaç nutuk ve davranışla kazanılan bir unvan olmadığını, yüzlercesinin yaşam tarzı haline gelmesiyle ancak aday adayı olunacak yüce bir kavrama kendini adayanlardır”.

HAİNLER,  “Hain insanlar neden bencil ve kötü karakterlidir, başkalarına acı çektirmekten hoşlanır, Bazıları bunu psikopatlık olarak adlandırılır, Kendi kötülüğünü haklı gördüğü andan itibaren, kendini “En haklı benim, kimse benden daha doğrusunu bilemez” diye düşünmeye başlar, kötülüğünün tadından yenmez. İktidar olmanın verdiği gücü kötülüğe kullanmak için birden yıllarca bekler ve elde edince coşar, muhalif gördüğü herkesi görevden alır, iftira hakaret eder, kumpas kurar”

VATANSEVERLER, “Vatanımı canından çok seven,  söylerken iliklerinde titreme hisseden, İşini en iyi yapan, ülkesini yurtdışında en iyi temsil eden, doğayı, çevreyi, örf ve âdetleri koruyan, birlik ve bütünlüğümüze sahip çıkma bilincinde olan, kaynakları koruyan ve adil paylaşma konusunda hassas olan, ülkem için varım deyip gözünü kırpmadan ölüme giden, ülkemin her karış toprağı benim vatanımdır, nerede görev verilirse orada görev yaparım diyen, kendi çıkarlarından daha çok, ülke çıkarlarını düşünen onurlu ve yaratılmışların en şereflisi olanlardır”.

HAİNLER,  “Narsist olarak kendine biçtiği değer duygusunu korumak için saldırıya geçebilen aşırı bencil ve kibirli kişilikler birde kamu gücünün zırhına büründüğünde kendisini ayrı ve üstün bir varlık olarak görür. Daha sonra, bu eğilimlerin manipülatif makyavelcilik (amacına ulaşmak için her yolu meşru sayma) ve başkalarının duygularına karşı duyarsız psikopat özelliklerle bağlantısı bir kamusal makam verilince zirve yapmıştır. Bulunduğu kamu kurumunu kendine has bir kötülük panayırına çeviren, onun gibi olmayan insanları azaltarak onların azalarak yok olmasını sağlayamaya çalışanlar dün vardı ve bugünde var, yarında olacaktır. Sonuçta hainlerin kötülüğünün de bir başladığı nokta var ve bitişide olacaktır; önemli olan insanın kötülüğü karşı ortaya birkaç iyi ve cesur  vatansever adamın doğruları söyleyebildiği bir ortam varsa ilahi adalet er veya geç tecelli eder”.

VATANSEVERLER, “Namık Kemal’e göre Vatanseverler; insanın ve milletin istikbalini hazırlamalıdır. İstikbali hazırlayacak insan, iradeli insandır. İslâm Bey, Zekiye ve Sıdkı Bey’in ilk dikkati çeken özellikleri iradeli oluşlarıdır. Sorumluluk duygusuna sahiptirler. Kalplerinin değil akıllarının sesini dinlerler. Ve bu özellikler onları vatan sevgisinde birleştirir. İslâm Bey, Zekiye’ye olan sevgisini arka plana atarak kendisinden hizmet bekleyen vatanı için canını vermeye koşar. İdealize edilmiş bir tip olarak aşık olduğu kadını geride bıraktığı için hiçbir tereddüt yaşamaz. “Hürriyet Kasidesi”nde dile getirilen bazı düşüncelerin de İslâm Bey tipinde somutlaştığı görülür. O, vatanına hizmetten hiçbir zaman usanmayan, kendine can ve yaşama imkânı veren vatanı için her türlü mihneti çekmeye hazır, vatan uğrunda ölmek için can atan, şehit düşen atalarına lâyık olmaya çalışan, canını korumak için savaştan kaçanı en alçak mahlûk olarak gören ve vatan uğrunda giriştiği mücadeleden asla vazgeçmeyecek bir Osmanlı’dır”.

HAİNLER, “Kanunları, kuralları ve toplum değerlerini hiçe sayan, başkalarının haklarını ihlal eden, empati kuramayan, hatalarını kabul edemeyen, aniden beliren saldırgan tavırlar sergileyen, hissetmediği halde milli ve manevi değerlere referansla duygusallaşmış rolü yapan, suç işleyeceği zaman çok önceden zekice planlar kurarak kendi gibileriyle ekipleşen, muhalif diye adlandırdığı inançlı, milli duruşa haiz vatanseverlere fırsat bulduğunda direkt ve dolaylı yoldan zarar vermeye çalışan, kinci ve intikamcı olan, kendine göre kurallar oluşturarak çevresindekilere uyması için baskıda bulunan Freud’cu açıdan incelendiğinde iktidarsızlığının nedenin hainlik geni olduğu kolayca tespit edilecek kişilerdir”.


 Yorum Yaz
  Ad, Soyad:
  Konu:
  Mesaj:

Toplam 0 Yorum Bulunmaktadır
Yorum Yaz Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Tüm Yorumlar Akademik Yapıdaki İllegal Terör Örgütleriyle Mücadelede Yöntem Önerisi –II  (09.04.2017)
Tüm Yorumlar Akademik Yapıdaki İllegal Terör Örgütleriyle Mücadelede Yöntem Önerisi –I-  (02.04.2017)
Tüm Yorumlar Vatanseverler ve Vatan Hainleri, Sahte Vatanseverler: At İzi&İt İzi -II-  (24.03.2017)
Tüm Yorumlar Darbeleri önlemeye karşı yeni bir stratejik yeniden yapılanma perspektifi-4  (21.07.2016)
Tüm Yorumlar Paralel ve bölücü örgütün akademik kökenleri!  (20.07.2016)
Tüm Yorumlar Darbeleri önlemeye karşı yeni bir stratejik yeniden yapılanma perspektifi-2  (18.07.2016)
Tüm Yorumlar Darbeleri önlemeye karşı yeni bir stratejik yeniden yapılanma perspektifi   (17.07.2016)
Tüm Yorumlar Türkiye'de asimetrik terörle mücadelede yeni yönetişim modeli  (11.10.2015)
Tüm Yorumlar Türk Bilim Adamları neden Nobel Ödülü kazanamıyor?  (08.10.2015)
Tüm Yorumlar Büyük Türkiye Davası ve Yeni Siyasetçi Profili  (21.09.2015)
Tüm Yorumlar Terör sorununun çözümünde bilimsel araştırmaların önemi...  (14.09.2015)
Tüm Yorumlar Başkanlık Sisteminin avantajları  (05.09.2015)
Tüm Yorumlar Terör sorununa stratejik bakış ve PRO-AKTİF önlemler...  (26.08.2015)
Tüm Yorumlar MYO'ya örnek model önerisi!  (17.08.2015)
Tüm Yorumlar TÜM YAZILARINI LİSTELE
YAZARLAR
İlknurYAMAK İlknur YAMAK
Moda diye paramızla rezil oluyoruz
ŞenolÇAKIR Şenol ÇAKIR
Siz kimi okşatıyorsunuz?
Prof. Dr. FundaELMACIOĞLU Prof. Dr. Funda ELMACIOĞLU
Vücutta tuz kaybı hayatı tehdit eder
Prof. Dr. HakanALTINTAŞ Prof. Dr. Hakan ALTINTAŞ
Akademik Yapıdaki İllegal Terör Örgütleriyle Mücadelede Yöntem Önerisi –II
Prof.Dr. İsrafilBALCI Prof.Dr. İsrafil BALCI
´Muhammed´ filmi üzerine
Doç.Dr. HasanAYDIN Doç.Dr. Hasan AYDIN
Neleri Başaramadık?
Prof. Dr. KemalARI Prof. Dr. Kemal ARI
Türkçe´nin diriliş hamleleri
FundaÖZYURT Funda ÖZYURT
Bu hikaye tipik bir Anadolu höyüğünün sıra dışı hikâyesidir
Cüneyt MUMCU Cüneyt  MUMCU
Araf'ta kalan ruhlara ne olur?
Dr. YavuzDİZDAR Dr. Yavuz DİZDAR
Her tümör mutlaka kanser mi olur?
Tüm Yazarlarımız
RÖPORTAJLAR
Samsun´un efsane ismi: Yıldıray Çınar
Diğer Röportajlar  
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR
» Benzine bir zam daha!
» Samsun´da şüpheli ölüm!
» Ünyespor´un masörü, oğlu tarafından öldürüldü
» Uzman Çavuş Orhan Sürmen, yerdeki Kur´an´ı kaldırmak isterken şehit olmuş
» Vali Osman Kaymak, Samsun´daki mülteci sayısını açıkladı
» Adana´ya şehit ateşi düştü
» Samsun´da çocuğunu darp eden öğretmeni baba affetmeyip dava açtı
» Samsun Büyükşehir, İller Bankası´ndan 220 milyon TL kredi talep edecek
» Samsun Valiliği ´Samsunspor´ için 4 günde toplanan yardım miktarını açıkladı
» Samsunlu Hukuk Fakültesi öğrencisi kalp krizi sonucu hayatını kaybetti
KONUK YAZARLAR
BAYRAKTAROĞLU   Kağan  BAYRAKTAROĞLU
"Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz..."
Diğer Konuk Yazarlarımız  
HAVA DURUMU