GENEL
Giriş Tarihi : 27-04-2022 01:23

3 asker şehit oldu

TSK'nın Irak'ın kuzeyinde terör hedeflerine yönelik düzenlenen Pençe-Kilit operasyonunda Sözleşmeli Veteriner Er Fırat Canlı, Sözleşmeli Uzman Er Doğukan Korkmaz ve Piyade Sözleşmeli Er Yunus Kalkan şehit oldu.

3 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklama, "Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 26 Nisan 2022 tarihinde, bir unsurumuza teröristlerce yapılan roketatar saldırısında kahraman silah arkadaşlarımız; Vet.Söz. Er Fırat Canlı, İs.Söz. Er Yunus Kalkan ve P.Söz.Er Doğukan Korkmaz şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhâl hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personellerimize de acil şifalar dileriz" ifadelerine yer verildi.

Şehit Sözleşmeli Veteriner Er Fırat Canlı'nın Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesi, Sözleşmeli Uzman Er Doğukan Korkmaz'ın Zonguldak'ın Ereğli ilçesi,  Piyade Sözleşmeli Er Yunus Kalkan'ın  da  Hatay’ın Yayladağı ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.

AdminAdmin