21 NİSAN 2019

4 katlı bina boşaltıldıktan sonra çöktü

Beyoğlu İmrahor Caddesi üzerinde bulunan bir temel açma çalışması sırasında toprak kayması yaşandı. Bina tahliye edilirken polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. 4 katlı bina bir süre sonra büyük bir gürültüyle çöktü. Çökme anı farklı açılardan kameraya yansıdı.

4 katlı bina boşaltıldıktan sonra çöktü
Haberin videosu için tıklayın!

İstanbul Beyoğlu İmrahor Caddesi üzerinde bulunan 4 katlı bina,nın hemen altında başlatılan otel inşaatı temel kazısı sırasında toprak kaydı. Bu nedenle 4 katlı binanın altındaki bir bölümtoprak kaydı. Bunan üzerine binada bulunanlar hemen tahliye edildi.

Binanın sahibi Emin Ertürk, "Arda Turan buraya kardeşi adına bir otel inşaatına başladı. Arkadaşlarla istişare ettik. Biz doğma büyüme buralıyız. Buranın kaya yapısını biliyoruz. Uyardık söyledik. Onlar da profesörlerin burada su çekmeden dolayı burada bir şey olmayacağını sıva çatlağı olacağını belirttiğini söyledi. Ama ben onlara bunların emarelerini söyledim. Belirgin bir şekilde açılma oldu. Resimlerini gösterdik. Çağırdık gösterdik. Ben onları uyardım. Bazen hayatta iki kere iki, dört etmiyor. iki kere iki, dört etmedi. Tek sevincim içinde kimsenin olmadığı. Herkesi tahliye edebildik. Şu anda kimseye zarar gelmeden ne olacaksa olsun. Mal ikinci sırada" dedi.

BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI: RUHSATSIZ, İSKANSIZ VE TEMELİNDE SORUN VAR
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ise  Sütlüce'de yıkılmak tehlikesiyle karşı karşıya olan binaya ilişkin, "Burada bir istinat duvarı var normalde boşluğun arkasında şu an görmediğimiz bir duvar. Bu duvarın arkasındaki kum aşırı yağmurlardan  şişiyor. Şişince patlıyor. Arkadaki dolgu tamamen yeni yapılan bir inşaatın  çukuruna doluyor. Bu arada hemen arkada şu anda yıkım tehlikesi,  bina 1994'te kaçak olarak yapılmış. Ruhsatsız, iskansız ve temelinde sorun var. Şu anda belediye ve kaymakamlık olarak devletin bütün birimleri olarak tedbirimizi cana zarar gelmesin  düşüncesiyle binaları tahliye ettik şu anda gelişmeleri izliyoruz. Göründüğü gibi artık yaşanabilecek durumda değil özellikle baştaki binayı da tedbiren boşalttık. Kırmızı renkli görünen bina 2008'de yapılmış. Ruhsatlı bir bina olarak yapılmış. Tedbiren onu da tahliye ettik" diye konuştu.

Bu sırada bina, çevrede alınan önlemlerden hemen sonra büyük bir gürültü ile yıkıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orhan Gencebay'dan sağlığı ile ilgili sevenlerine mesaj
Orhan Gencebay'dan sağlığı ile ilgili sevenlerine mesaj
Ücretsiz dağıtılan 500 kilo 'cağ kebabı', 1,5 saatte tükendi
Ücretsiz dağıtılan 500 kilo 'cağ kebabı', 1,5 saatte tükendi
maltepe escort bayan