19 NİSAN 2019

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne saldıranlar yakalandı

ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine ateş edilmesi olayıyla ilgili iki kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada iki kişinin silah ve araçlarıyla birlikte yakalandığı ve suçlarını itiraf ettikleri belirtildi.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne saldıranlar yakalandı

Ankara Valiliği, ABD Büyükelçiği'ne yönelik sabah saatlerinde gerçekleştirilen silahlı saldırıya ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada, saldırıyı gerçekleştirdikleri değerlendirilen Ahmet Çelikten ve Osman Gündaş'ın olayda kullanılan tabanca ve 06 BDP 502 plakalı araç ile yakalandıklarını belirtilerek, şu ifadelere yer verildi: 

"Ahmet Çelikten ve Osman Gündaş alınan ilk ifadelerinde saldırıyı birlikte yaptıklarını kabul etmişlerdir. Olayın faillerinden Ankara-Bağlum nüfusuna kayıtlı, 1979 doğumlu Ahmet ÇELİKTEN’in sigortalının yükümlülüklerini yerine getirmeme ve taksirle yaralamadan suç kaydı olup cezaevi firarisi olarak aranmaktadır.  Diğer fail, Ankara-Çubuk nüfusuna kayıtlı, 1980 doğumlu Osman Gündaş’ın ise; taksirle yaralama, uyuşturucu, tehdit, oto hırsızlığı, kasten yaralama  ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürmeden suç kaydı bulunmaktadır. 4.Silahlı saldırı olayı ile ilgili adli soruşturma derinleştirilerek devam etmekte olup, şüphelilerin bağlantıları ve olayın bütün yönleri araştırılmaktadır. Gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir"

ABD Büyükelçiliği'nden Türkiye'ye teşekkür mesajı
ABD Büyükelçiliği, bu sabah saat 05.30'da düzenlenen saldırı ile ilgili Türk hükümetinin gösterdiği hassasiyet nedeniyle sosyal medya hesabından Türkçe ve İngilizce, paylaşımda bulundu. Saldırganların kısa sürede yakalanmasından dolayı Türk emniyet güçlerine de teşekkür edilen mesajda şu ifadelere yer verildi. 

"Bu sabah büyükelçiliğimize yönelik yapılan saldırı gerçekleştirdikleri iddiasıyla 2 kişinin hızlı ve profesyonel bir şekilde yakalanmasını sağlayan Türk emniyet güçleri ve Türk hükümetine teşekkür ederiz. Bize sağladıkları destek ve korumayı memnuniyetle karşılıyoruz."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anayasa Mahkemesi'nden 'drift' cezası kararı
Anayasa Mahkemesi'nden 'drift' cezası kararı
Polisi şaşkına çeviren ihbar: Otelde yavru ayılar var
Polisi şaşkına çeviren ihbar: Otelde yavru ayılar var
maltepe escort bayan