GENEL
Giriş Tarihi : 07-11-2019 13:41

Abiyede Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Bazı kadınlar vardır ki esmer tenlidir ve ne giyerse giysin açık renk yakışmaz, bazı kadınlar açık tenli olduğu için giydiği her şey yakışır. Abiyede renk tonu seçimi de tıpkı bunun gibidir.

Abiyede Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Abiye kıyafet özel günlerin kurtarıcısı oluyor ve kapalı bayanlara göre de tesettür abiye kıyafet bulunuyor. Özel günlerde kişiyi oldukça güzel gösterdiği için modelinden renk tonuna kadar her ayrıntıya dikkat etmek gerekiyor. Abiyenin Fransızcadaki anlamı da ‘’gösterişli'' olduğu için gerçekten de adını taşıyor. Giyimine önem veren tesettürlü bayanlar da kendine en çok yakışacak bu kıyafeti seçerken en çok rengine dikkat ediyor. Çünkü abiye elbisenin modelinden çok rengi kendini gösteriyor ve herkese her renk yakışmıyor. 

Bazı kadınlar vardır ki esmer tenlidir ve ne giyerse giysin açık renk yakışmaz, bazı kadınlar açık tenli olduğu için giydiği her şey yakışır. Abiyede renk tonu seçimi de tıpkı bunun gibidir. Abiye kıyafetlerde renk tonu seçimi yapılırken öncelikle bayanın ten rengine dikkat ermesi gerekir çünkü abiyenin renginin kişiye yakışmasında ten rengi çok etkilidir. Bununla birlikte abiyede kullanılacak aksesuar ve saç modeli gibi detaylar abiye renk seçiminde yardımcıdır. 

Tesettür Abiye Model Seçenekleri

Tesettür elbise modelleri arasında son yıllarda abiyeler çok tercih ediliyor. Söz, nişan, kına merasimi, düğün ve mezuniyet töreni gibi önemli günlerde kapalı bayanlar da abiye giyebiliyor. Tesettür abiyenin normal abiyeden farkı ise tahmin edildiği gibi uzun kollu, yakası kapalı ve uzun oluyor. Bu kadar küçük farklarla bile çok fazla çeşit abiye kıyafet bulunuyor. Özellikle nakışlı abiyeler tesettürlü bayanlar tarafından çok tercih ediliyor. 

Tesettür elbise genç modellerinde de çok fazla model var. Abiye elbiseler daha çok gençler tarafından tercih ediliyor ve son yıllarda artış gösteren tesettürlü genç bayan sayısı abiye modellerinin çoğalmasında etkili oldu. Tesettürlü genç bayanlar dışarıya aydınlık bir görüntü vermek için ikili renk abiye modellerinin de sıklıkla kullanıyor. Özellikle bebe mavisi ve lacivert, pembe ile mor gibi birbirine yakın renk tonlarında bu modellerde çok hoş duruyor. 

Artık Her Yerde Mevcut

Tesettür giyim abiye kıyafet günümüzde pek çok yerde rahatlıkla bulunuyor. Giyim mağazaları ve internet sitelerinden kapalı bayanlar da zevkine göre kolaylıkla abiye kıyafet bulabiliyor. Kaliteli ve güvenli alışveriş için https://www.tofisa.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA