GENEL
Giriş Tarihi : 19-07-2019 19:52

Adnan Oktar soruşturmasında iddianame kabul edildi

Adnan Oktar ve grubuna yönelik hazırlanan 171'i tutuklu 226 şüphelinin yer aldığı iddianame kabul edildi. Şüpheliler, 17 Eylül'de Silivri'de hakim karşısına çıkacak.

Adnan Oktar soruşturmasında iddianame kabul edildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından, Adnan Oktar suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma sonunda hazırlanan 3 bin 908 sayfalık iddianame kabul edildi. İddianamenin gönderildiği İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, ilk duruşmanın 17 Eylül 2019'da Silivri Ceza İnfaz Kurumları karşısındaki büyük salonda yapılmasına karar verdi. Heyet, 171 şüphelinin tutukluluk halinin devamına, tutuksuz sanıkların duruşmada hazır bulunması için adreslerine tebligat gönderilmesine ve müştekilerin ise duruşmaya gelmeleri için davetiye gönderilmesine karar verdi

İddianamede, örgütün kurucusu olduğu belirtilen Adnan Oktar ile birlikte toplam 13 şüphelinin yönetici olarak yer aldığı ifade ediliyor. Toplam 226 şüpheli hakkında ise "Siyasal veya askeri casusluk suçuna teşebbüs", "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma-yönetme", "Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma", "Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım etme", "Cinsel istismar" gibi suçların bulunduğu toplam 24 ayrı suç isnadı bulunuyor. Dosyada toplam 125 mağdur-müşteki de yer alıyor. 

NELER SÖYLENDİ?
Rana AYDIN 6 ay önce
Ne örgütü Adnan bey 40 yılı aşkın bir süredir. Allah'ın yaradılış delillerini anlatan bilimsel çalışmalar yapan milyonlarca gencin imanına vesile olan. Tam bir Allah aşığı mümin muttaki devletinin birliği beraberliği bekası için çalışan bir vatan severdir. Dosyada tek bir suç unsuru bulunmamak ile beraber 90lı yıllarda da aynı şekilde iftiraya maruz bırakılmıştır. hepsi karalama ve itibarsızlaştırma ile mesnetsizce atılmış iftiralardır.
Murat Turan 6 ay önce
Ortada elle tutulur delil yok. Mahkeme sonuçlandığında suçsuz olduklarının ortaya çıkacağını düşünüyorum ben.
Berfu 6 ay önce
Mahkemeler olduktan sonra gerçekler açığa çıkacaktır 1999 yılında'da aynı durum olmuştu ve beraat ile sonuçlanmıştı
Biricik 6 ay önce
Ben bu haberlerin doğruluğuna inanmıyorum. Abartı haberler. 28 Şubat medyasının kokusu var sanki.
Gökay Batu 6 ay önce
Bilinçli bir okur olduğumu düşünüyorum. Haberlerde bir çok iddia konusu vardı. Bu iddialar geçerli mi diye araştırdım. Twitter'da paylaşılan videoları seyrettim. Bence bu iddialar doğru değil.
melissa 6 ay önce
Adnan Oktar ve arkadaşlarının suç örgütü olduklarına inanmıyorum. Hiçbir şekilde suçlu olduklarını gösteren bir delil yok.
Yunus 6 ay önce
Kuranda Müslümanların bir arada yaşamaları gerektiği anlatılır. Adnan Oktar ve Arkadaşlarının bir arada bulunarak Türk İslam Birliğinin Oluşması, Sevgi ve Kardeşliğin dünyaya hakim olması için gayret etmelerini örgüt diye lanse etmek doğru değildir.
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA