GENEL
Giriş Tarihi : 29-08-2020 17:17   Güncelleme : 29-08-2020 23:09

Ağrı sınırında çatışma! 2 asker şehit

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'ndeki İran sınırından Türkiye'ye sızma girişiminde bulunan teröristlerle çıkan çatışmada Uzman Çavuşlar Ceyhun Aslantürk ile İdris Şahin şehit oldu.

Ağrı sınırında çatışma! 2 asker şehit

Ağrı'nın Doğubeyazıt İlçesi'ndeki İran sınırından Türkiye'ye sızma girişimimde bulunan teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. 

Çatışmada Ordu'nun Perşembe İlçesi nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Ceyhun Aslantürk ile Adıyaman'ın Kahta nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş İdris Şahin ağır yaralandı ve kaldırıldıkları Dr. Yaşar Eryılmaz Doğubayazıt Devlet Hastanesi'nde doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. 2 şehidin naaşları Erzurum Hava Meydan Komutanlığı'nda düzenlenen törenle toprağa verilmek üzere memleketlerine uğurlandı.

Bu arada Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan açıklamada,  "Doğubayazıt-Ağrı hudut hattında, 29 Ağustos 2020 tarihinde, İran istikametinden sızma girişiminde bulunan terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışma sonucu, 2 kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Teröristlerin muhtemel saldırı ve kaçış istikametleri ateş destek vasıtalarıyla derhal ateş altına alınmış, bölgeye sevk edilen İHA/SİHA, destek unsurlarıyla operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı dileriz" denildi.