KARADENİZ
Giriş Tarihi : 16-04-2020 14:38

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı kadın katledildi

Rize’nin Fındıklı ilçesi'nde AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve öğretmenevi resepsiyon görevlisi Gamze Pala, arkadaşlık teklifini kabul etmediği Savaş Dalançıkar tarafından önce kurşunlandı, ardından bıçaklanarak katledildi

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı kadın katledildi

Rize’nin Fındıklı ilçesinde AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı olan ve Fındıklı Sabancı Öğretmenevi'nde resepsiyon görevlisi olarak çalışan 46 yaşındaki Gamze Pala, çalıştığı öğretmenevine gelen 37 yaşındaki Savaş Dalançıkar'ın arkadaşlık teklifini kabul etmedi.

Bu nedenle çıkan tartışma büyüdü ve  Savaş Dalançıkar, tabancayla ateş ettiği Gamze Pala'yı sırtından vurduktan sonra bıçakla boğazını keserek vahşice öldürdü. Olay yerine gelen polis tarafından Dalançıkar yakalanarak gözaltına alınırken, Pala'nın cenazesi  otopsi için Rize Adlı Tip Kurumu'na götürüldü. Savaş Dalançıkar'ın Gamze Pala'ya  mesaj atıp, telefonla arayarak sık sık rahatsız ettiği belirtildi.

AK Parti Rize İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Acımız büyük. Fındıklı İlçe Başkan Yardımcımız Gamze Pala'nın uğradığı hain saldırı sonrasında hayatını kaybetmesinin derin üzüntüsü yaşamaktayız. Merhumeye Allah'tan rahmet kederİi aiİesine ve sevenİerine de sabri cemiİ dileriz. Mekanı cennet olsun" denildi.