24 MART 2019
Advert
Advert

AK Parti Sözcüsü Çelik: Gündemimizde af yok

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK Toplantısı sonrasında basın açıklaması yaptı. Çelik, MHP'nin af teklifi konusunda, "Bizim gündemimizde yok" dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik: Gündemimizde af yok

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK Toplantısı sonrasında basın açıklaması yaptı. Çelik, MHP'nin af teklifi konusunda "Bizim gündemimizde yok. Daha önceki pozisyonumuzda bir değişiklik yok" derken, Cumartesi  Annelerinin eyleminde yaşananlarla ilgili ise "Bu evladını yitiren annelere karşı bir tutum değildir. terör gruplarının burayı bir eylem alanına dönüştürmesine karşıdır. Annelerin acısını istismar ederek terör propagandası yapmasına bir takım faaliyetler içerisine girmesine bundan sonra müsaade edilmeyecektir. O alan bundan sonra böyle bir iş için kullanılmayacaktır" dedi. 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK Toplantısı sonrasında basın açıklaması yaptı. MHP'nin af teklifine ilişkin bir soru üzerine Çelik, "Bizim gündemimizde yok. Daha önceki pozisyonumuzda bir değişiklik yok" dedi. 

"YEREL SEÇİMLERDE İTTİFAK OLUP OLMAYACAĞINI HENÜZ DEĞERLENDİRMEDİK" 

"Yerel seçimlerde Cumhur ittifakı devam eder mi?" sorusu üzerine Çelik, "Bu ittifakın kıymetli olduğunu hep söylüyoruz. Yerel seçimlerde ittifak olup olmayacağını henüz değerlendirmedik" diye konuştu. 

(CUMARTESİ  ANNELERİNİN EYLEMİ) O ALAN BUNDAN SONRA BÖYLE BİR İŞ İÇİN KULLANILMAYACAK

Cumartesi  Annelerinin eylemine ilişkin bir soru üzerine Çelik, "Sayın Genel Başkanımızın Başbakanlığı döneminde bu annelerin kabul edilmesi ile ilgili olan tutumuz ile bu son ortaya çıkan müdahale arasında bir çelişki yok. Gelinen noktada gözlemlerimize göre yavaş yavaş 2010 yılından itibaren burası annelerin adalet ve vicdan arayışını temsil eden platform olmaktan yavaş yavaş terör örgütlerinin ele geçirmeye başladığı bir platform haline dönüştü. Bu evladını yitiren annelere karşı bir tutum değildir. Terör gruplarının burayı bir eylem alanına dönüştürmesine karşıdır. Annelerin acısını istismar ederek terör propagandası yapmasına bir takım faaliyetler içerisine girmesine bundan sonra müsaade edilmeyecektir. O alan bundan sonra böyle bir iş için kullanılmayacaktır" ifadelerini kullandı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa Demir: Canik Doğu Park yeni bir yaşam merkezi olacak
Mustafa Demir: Canik Doğu Park yeni bir yaşam merkezi olacak
Erdoğan Tok, Demirtaş'a otopark gelirlerindeki 1 milyon TL’lik kaçağı ve kaybı sordu
Erdoğan Tok, Demirtaş'a otopark gelirlerindeki 1 milyon TL’lik kaçağı ve kaybı sordu