21 NİSAN 2019

Akşener: 24 Haziran akşamı, Türkiye´de değişim zamanı olacak

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, apar topar seçim kararı alanların pişman olduğunu söyleyerek, "Bir sorunun cevabını veremiyorlar, bu seçim niye yapılıyor? Her şey kötüyse, sana niye oy verelim? Dolayısıyla 24 Haziran akşamı, Türkiye´de değişim zamanı olacak" dedi.

Akşener: 24 Haziran akşamı, Türkiye´de değişim zamanı olacak

Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Kars'ta Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. Konuşmasına "Allah'a hep bir duam var. Beni sizlere karşı mahcup etmesin. Başımı öne eğmesin, sizi hayal kırıklığına uğratmama müsaade etmesin" diye başlayan Akşener, 24 Haziran seçimlerinin apar topar yapıldığını söyledi. Akşener, "Bu seçimi apar topar, süper baskın seçim olarak getirenler pişman oldular. Bir sorunun cevabını veremiyorlar, bu seçim niye yapılıyor? Her şey kötüyse, sana niye oy verelim? Dolayısıyla 24 Haziran akşamı Türkiye'de değişim zamanı olacak. Biz, İYİ Parti olarak, sizlerin milletin kurduğu partiyiz. Cesurlar hareketi dedim, hareketin adına. Çünkü bu meydanları şereflendiren sizlerin nelere rağmen burada bulunduğunuzu biliyorum. Oğullarınız, kızlarınızla tehdit ediliyorsunuz. Şehirler küçüldükçe, nüfus azaldıkça daha fazla baskı söz konusu oluyor. Türkiye'nin her yerinde, her ilçesinden oy alacağız ve Türkiye'de her taraftan, her ilçeden oy alan tek siyasi parti olacağız" dedi.

'SEÇİLİR SEÇİLMEZ 'İNİN' ARABALARDAN DİYECEĞİM'

Seçimlerde hem milletvekilliği, hem de cumhurbaşkanı için oy isteyen Akşener, işsizliğin başını alıp gittiğine vurgu yaptı. Kentte hayvancılığın geriye gittiğini belirten Akşener, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu seçime giderken ekonomik hesap yapmak durumundayız. Yuvarlarsak 2,5 trilyon dolar kasaya girmiş oldu. İşsizlik rakamı yüzde 11'e çıktı. Kars'a fabrika yapıldı mı, hayvancılık ileri gitti mi? Üniversite, lise mezunu gençlerin iş bulabilecekleri alanlar açıldı mı? Sonuç itibariyle bu 2,5 trilyon dolar nereye gitti? Yandaş müteahhidin cebine gitti. Havaalanına yaptırdılar, müşteri garantili şehir hastanesi yaptırdılar. Tüp geçit yaptırdılar, siz borçlusunuz, devlet borçlu. 2,5 trilyon dolar nereye gitti belli değil. Haram zıkkım olsun. Şimdi ben bu partiyi kurarken ekonomi kurmaylarımı topladım. Bir soru sordum; 'Perişan edilmiş ülkenin ekonomisini kalkındırabilir miyiz?' diye. Dediler, 'Bırak kalkındırmayı koşturabiliriz.' Türkiye'nin potansiyeli, kaynakları müthiş, sadece aşırı israf, aşırı yolsuzluk, aşırı rüşvet var. Bunun önünü kestiğimiz zaman bu ülke kalkınır. 'Peki' dedik, yola çıktık. Ben gençlere bu devletin iş vermesinin görevi olduğuna inananlardanım. Gençlerimize iş ve istihdam yaratmak zorundayız. 'Gençlerimize, iş bulamamış çocuklarımıza ayda 500 lira vatandaşlık maaşı vereceğim' dedim. Emekli zor durumda, yılda iki kere bayramda bin 500 lira iyi bayramlar ikramiyesi vereceğim' dedim. Enteresan bir iş oldu biner lira ikramiye hayata geçirdiler. Kimine 500, kimine 750, kimine hiç yatmadı. 'İlaç ve katkı paylarını kaldıracağız, asgari ücreti vergiden muaf tutacağız, çiftçilerin elektrik parasını, faizlerini sileceğiz' dedim. 'Kaynak nerde?' diye sordular. Anlatmaya başlayınca 'tık' diye kalındı. Birinci kaynak lüks arabalara biniyor. Bakanlar, damatlar, eşler vesaire bir arabanın kirası 25 ile 28 bin lira arası. Aylık dolayısıyla 8 milyar Türk lirası tutuyor. Bu araç kiralarının parası bütçenin yüzde 1'i. Seçilir seçilmez onlara diyeceğim ki 'inin arabalardan' ve 8 milyar Türk lirası cepte. TRT'yi satacağım. Yıllık 2,5 milyar Türk lirası sizin cebinizden giden masrafı var. Bir sürü ahmağı zengin ediyorlar. Onun satışından elde edilen parayı da koyun."

'KAYNAK ÇOK'

Türkiye'de 4 milyon Suriyeli olduğunu ifade eden Meral Akşener, "Erdoğan gitti, Suriye'nin iç işlerine karıştı, 4 milyon göçmen oldu. Seçilir seçilmez Suriye ile ilişkileri düzeltecek, mültecileri esenlikli bir şekilde memleketlerine göndereceğim. 150 milyar Türk Lirası oraya harcanmış, onu da koyun cebinize. Kaynak çok. Her yıl 50 milyar dolarlık sanayi yatırımı yapacağım, gençler iş bulsun diye. Tarım, hayvancılık çökmüş. Kars'ı hayvancılık ve süt ürünlerinin merkezi yapacağız" diye konuştu.

'BU ZİHNİYETİ 24'ÜNDE İNŞALLAH EVİNE GÖNDERECEĞİZ'

Dünyada bundan sonra iki savaş çıkabileceğini söyleyen Meral Akşener konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biri su, biri gıda savaşı. Türkiye 9 milyar dolarlık tarım ürünü ithal ediyor. Sarımsaktan soğana, mercimeğe, nohuda, buğdaya kadar her şey var. 9 milyar dolar ithal ettiğiniz zaman 1 milyon kişi tarımdan çıkmış demektir, 1 milyon işsiz var demektir. Tarım üretimi gayrı safi milli hâsılanın içinde 85 milyar dolar iken, 18 milyar dolar azalmıştır. Bu da 1,16 milyon insan işsiz demektir. Cumhurbaşkanı seçilir seçilmez, tarımı 5 yılda yeter ülke haline getireceğiz. Mazotu, yemi, elektriği, ilacı dünya nasıl yapıyorsa, biz de çiftçimizi o noktaya getireceğiz. Amerikan çiftçisi 2,2 Türk lirasına mazot kullanıyor, 6 liraya siz kullanıyorsunuz. Daha ucuz ürün olur mu? Elbet olmaz, mazot 6, süt 1 lira. Dolayısıyla Kars'ı fakirliğe, yoksulluğa mahkûm eden bu zihniyeti 24'ünde inşallah evine göndereceğiz. Bu ülkeyi kalkındıracağız, tarımda üreten, sanayide üreten, çiftçisini destekleyen, gencine iş bulan, israfı önlemiş, yolsuzluğu ve rüşveti ortadan kaldırmış Türkiye halinde koşturacağız. Bu ülke koşacak inşallah."

'İKİ ŞAPKAM VAR'

Merak Akşener, yağmur altında kendisini dinleyenlere, "Sizi fazla ıslatmadan, benim iki şapkam var. Biri İYİ Parti Genel Başkanı şapkam, milletvekili adaylarımıza oy istiyorum. İkincisi cumhurbaşkanı adayı şapkam. Kendim için de oy istiyorum. Milletvekili adaylarımıza sizden oy istiyorum. Hepsi burada ikamet ediyor, sizin evlatlarınız. Ben de kendimi size emanet ediyorum. Allah bizi utandırmasın inşallah. Başaracağız" diyerek konuşmasını tamamladı.

'DEVRAN DEĞİŞİNCE, 'BANA MI SORDUNUZ? DİYECEK'

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Kars mitinginin ardından karayoluyla Iğdır'a geçti. Zübeyde Hanım Bulvarı'nda toplanan kalabalığa seslenen Akşener, Mavi Marmara olayı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Akşener, "Mavi Marmara'da ne yaptığını hepiniz biliyorsunuz. Mavi Marmara'da 9 şehit olduktan sonra 20 milyon dolara bu şehitlerin İsrail tarafından ödenen parayı kabul etti, şehit kanı demek istemediğim için duraksadım. Ondan sonra ailelere ayağa kalktığında döndü dedi ki; 'Bana mı sordunuz? İşte öyle olur.' Sayın valiyi, sayın emniyet müdürünü buradan uyarmış olayım. Her gittiğim yerde maalesef uyarmak zorunda kalıyorum. Çünkü devran değiştiğinde Sayın Erdoğan diyecek ki; 'Bana mı sordunuz?" diye konuştu.

'HADİ ARKADAŞIM SEN GİT BİRAZ DİNLEN'

Iğdır'ın Türkiye'nin gözbebeği olması gereken bir şehir olduğunu vurgulayan Akşener, sözlerine şöyle devam etti:

"Aralıklarla Iğdır'a geldim gittim. 160 kilometrelik yolu uzun bir zamanda aldık. Sadece Iğdır sınırından girdikten sonra yol düzeldi, diğer yol, toprak yolun birazcık hallicesi. Böyle bir şehir gelişir mi? Pamuğun, kayısının merkezi olan Iğdır, bugün eğer Türkiye'de 81 il sıralamasında gelişmişlikte 72'inci sırada oluyorsa, 16 senedir bu ülkeyi yönetenlere yazıklar olsun. Tarımı, eğer siz çiftçiyle beraber mezara gömerseniz, 1 milyon işsizinin olur. Bakın Iğdır'ın en büyük sorunu işsizlik. Sadece nakliye gelişmiş. Onların da ayrı sorunları var. Japonya nasıl pirincini destekliyorsa, Iğdır'ın pamuğunun desteklenmesi gerekir. Iğdır'ın pamuğunu kullanacak tekstil endüstrisi getirilmesi gerekirdi. Allah'ın izniyle ben yapacağım bunları. Aziz milletimiz bir karar verecek. Ya bu devranın aynen dönmesini sağlayacak, ya da diyecek ki 'hadi arkadaşım sen git biraz dinlen, çok yoruldun dinlen yenileri gelsin, bu işleri düzeltsin.' 453 milyar dolar borç alındı 16 yılda. 70 milyar dolarlık fabrika satıldı. 2 trilyon dolar hepimizin cebinden para toplandı. 2,5 trilyondan Iğdır'a düşen para var mı? Bakın Iğdır'da yaşayan 100 kişiden 47'si yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Iğdır Türkiye'nin en stratejik yerlerinden birisi."

'DEVASA ADALET BİNALARI GÖRÜYORUM, İÇİNDE ADALET YOK'

Sık sık konuşması 'Cumhurbaşkanı Meral Akşener' sloganları ile kesilen Akşener, kalabalığa teşekkür etti. Akşener, "Siz Iğdırlıyı öksüzleştirirseniz, fakirleştirirseniz, yoksullaştırırsanız olmaz. 'Beka sorunu' diye geziyorsunuz, o beka sorunun Iğdır bu haldeyse, sizin için zekâ sorunu ortaya çıkar. Her şehirde devasa adalet binaları görüyorum. İçinde adalet yok. Cumhurbaşkanı olduğumda Iğdır benim gözümün ışığı olacak" dedi.

'DEVLET PARASI İLE GEZMİYORUM'

İYİ Parti'nin vatandaşların isteği ile kurulduğunu, cumhurbaşkanı adaylığı için 250 bin imza toplandığını bildiren Meral Akşener, "İyiler İYİ Parti'yi siz kurdurdunuz. Beni cumhurbaşkanı adayı 250 bin imza ile siz yaptınız. İyi ki de size uyumuşum, milletime güvenmişim, yola çıkmışım, milletime sırtımı dayamışım. Anadolu'yu ikinci kez dolaşıyoruz, bu süreçte gördüklerimden bu ülkeye çok hizmetin olduğunu, bu ülkenin çok önemli kaynakları bulunduğunu, çok büyük potansiyeli olduğunu, ama itibarı para ile görenler tarafından bozuk para gibi harcandığını gözlerimizle gördük. Çünkü ben devlet parası ile gezmiyorum. Özel uçakla da gezmiyorum. Tarifeli uçakla, karayoluyla geziyorum. Ülkemin insanını, memleketimin coğrafyasını an be an öğrenerek geliyorum. Cumhurbaşkanı seçildiğimde ikinci tura kalırsam ilk mitingimi Iğdır'a yapacağım" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orhan Gencebay'dan sağlığı ile ilgili sevenlerine mesaj
Orhan Gencebay'dan sağlığı ile ilgili sevenlerine mesaj
Ücretsiz dağıtılan 500 kilo 'cağ kebabı', 1,5 saatte tükendi
Ücretsiz dağıtılan 500 kilo 'cağ kebabı', 1,5 saatte tükendi
maltepe escort bayan