GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-05-2022 17:36

Akşener, iktidar yürüyüşünü Samsun'dan başlattı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda Samsun'a gelen İYİ Parti lideri Akşener, Tütün İskelesi'nden gençlere seslendi. İktidar yürüyüşünü Samsun'dan başlattığını duyuran Akşener, "En geç 1 sene sonra 19 Mayıs ruhunu, 1919 ruhunu, cumhuriyetimizin değerlerini iktidarımızda, bu memleketin bekçisi ve sahibi olan gençlerle birlikte yeniden hayata geçireceğiz" dedi.

Akşener, iktidar yürüyüşünü Samsun'dan başlattı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Samsun’a geldi. 

Atatürk'ün Anadolu'ya ilk ayak bastığı yer olan Tütün İskelesi’nde kalabalığa seslenerek, "Bugün burada, Samsun'da ve sizlerle beraber kurtulan değil kurtaran şehirde, 1919'un ruhu için, 19 Mayıs 1919 ruhu ile buradayız, hep birlikteyiz" diyen Akşener, gençlere, "O ilk adımın bekçisi de sahibi de sizlersiniz.  Onun için ey Türk Gençliği; Gücünün farkındamısın. Görevinin farkındamısın. İlelebet bu ülkeyi bu devleti, bu milleti  payidar kılmak için gereğini yapmaya hazırmısın" dedi.

Akşener, konuşmasında ilk adımın atıldığı o tarihin kendilerine yüklediği sorumluluğun farkında olduğunu da belirterek iktidar yürüyüşünü Samsun'dan başlattıklarını da vurguladı ve "Benimle yürümeye hazırmısınız? Kazanacakmıyız?" Allah bizleri sizlere karşı mahçup etmesin" ifadelerini kullandı.

Konuşması sık sık "Başbakan Meral" sözleriyle kesilen Akşener konuşmasınA şöyle devam etti:

"Bugün burada  Türkiye'nin diğer yerlerinden gelen iyi ve cesur gençlerle birlikte ilk adımı birlİkte atarak, Atalarımızı o  büyük emek sahibi büyüklerimizi hürmetle anarak iktidar yolculuğumuzu başlatıyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Kurtulan değil kurtaran şehirde iktidar yürüyüşümüzü başlatıyoruz. Allah bizleri utandırmasın. Allah sonucunu hayırlı etsin, inşallah en geç 1 sene sonra 19 Mayıs ruhunu, 1919 ruhunu  Cumhuriyetimizin değerlerini  iktidarımızda da ve bu ülkenin bu memleketin, bu Cumhuriyet'in, bu milletin bekçisi ve sahibi  olan gençlerle birlikte inşallah yeni ve yeniden  hayata geçireceğiz. Allah yardımcımız olsun. Allah hepimizin yanında olsun inşallah. İyilik için yürüyoruz, cesaret için yürüyoruz, iktidar için yürüyoruz."

SAMSUN HABER HATTI

AdminAdmin