GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-04-2020 03:48   Güncelleme : 04-05-2020 00:31

Almanya ve İspanya'dan tahliye edilen Türk yolcular Samsun'a getirildi

Koronavirüs önlemleri kapsamında uçuşların durdurulması nedeniyle Almanya ve İspanya'da mahsur kalan Türk vatandaşların tahliyesine başlandı. İki ülkeden toplam 331 Türk vatandaşı iki uçakla Samsun Havalimanına getirildi. Buradaki sağlık kontrollerinin ardından da 14 gün karantina altına tutulacakları Sinop ve Tokat'a gönderildi.

Almanya ve İspanya'dan tahliye edilen Türk yolcular Samsun'a getirildi

Koronavirüs salgını nedeniyle geçici süreyle bulundukları  yurt dışında uçuşların durdurulması sonucu mahsur kalan Türk vatandaşların Türkiye'ye tahliyelerine başlandı.

Tahliye operasyonu kapsamında Almanya'nın Frankfurt kentinden havalanan 238 Türk vatandaşın bulunduğu THY uçağı Samsun Havalimanına geldi. Ardından da İspanya'nın Barcelona kentinden 93 Türk vatandaşı taşıyan uçak iniş yaptı. Aralarında çocukların da olduğu yolcular uçağın içinde özel giysili sağlık görevlilerin yaptığı sağlık kontrolünden sonra  apronda bekleyen otobüslere alındı. Bu sırada yüzleri maskeli olan bazı yolcular, "En büyük Türkiye yazılı' dövizlerle, tahliyenın gerçekleştirilmesini sağlayanlara teşekkür etti.

Almanya'dan getirilen yolcular Sinop'a, İspanya'dan gelenler ise Tokat'a götürüldü. Yolcuların buradaki yurtlarda  14 gün boyunca karantina altında tutulacakları belirtildi.

SAMSUN HABER HATTI