GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-08-2020 09:52   Güncelleme : 10-08-2020 09:52

Almanya'da nehire düşen Samsunlu imam hayatını kaybetti

Almanya'nın Stade kentindeki Medine Camisi'ne imam olarak 6 ay önce atanan Samsunlu Cemal Kınacı, Elbe Nehri'ne düşmesi sonucu boğularak hayatını kaybetti. Kınacı Vezirköprü İlçesi'nde toprağa verilecek.

Almanya'da nehire düşen Samsunlu imam hayatını kaybetti

Almanya'nın kuzeybatı kesiminde Aşağı Saksonya eyaletindeki Stade şehrinde meydana gelen talihsiz olayda, İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Teşkilatı'na bağlı Medine Camisi'ne Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 6 ay önce imam olarak atanan 50 yaşındaki Cemal Kınacı, Elbe nehrine düştü. Boğulma tehlikesi geçiren ve kurtarıldıktan sonra hastanede tedavi altına alınan Kınacı, tüm çabalara rağmen hayatını kaybetti.

Samsunlu imam Cemal Kınacı'nın yaşamını yitirmesi, diyanet camiasında büyük üzüntü yarattı. 2013-2016 yılları arasında da Almanya'daki Bützfleth Ulu Cami’de görev yapan Kınacı'nın ülkeye döndükten sonra istek üzerine 2 yıllık süre için Stade Medine Camisi'nde görevlendirildiği belirtildi.

İmam Cemal Kınacı'nın cenazesi Almanya'daki işlemlerin ardından bu hafta içine Türkiye'ye getirileceği ve Samsun'un Vezirköprü İlçesi Sarıdibek Mahallesi'nde toprağa verileceği bildirildi.

SAMSUN HABER HATTI