18 NİSAN 2019

Anakart Fiyatları

Anakart üzerinde bulunan bileşimlerin birbiri arasında veri aktarılmasını sağlayarak sistemin düzenli çalışmasını sağlar. Bileşenlerin genişletme yuvalarına doğru takılmasını sağlar.

Anakart Fiyatları

Anakart  bilgisayarın gerekli olan tüm parçalarını üzerinde barındıran ve bu parçaların birbiri ile iletişime geçerek sistemi çalıştırmasını sağlayan elektronik sistemdir. Anakart sert ve zor kırılan plastik maddeden yapılır. Üzerinde bulunan parçaların birbiri ile iletişime geçebilmesi için bakır telden devreler bulunur. Genellikle koyu yeşil renklidir.  Sadece anakart üretimini yapan firmalar bulunur. Anakart bilgisayarın olmazsa olmaz taşıdır. Anakart düzenli çalışmıyorsa bilgisayar da çalışmaz.

Anakart  Üzerinde Bulunan Bileşenler Nelerdir?

Anakart bilgisayar sisteminin çalışması için gerekli olan tüm parçaları üzerinde barındırır. Ana kartın Üzerinde bulunan bileşenler, İşlemci, RAM, sistem saati, harddisk skotleri, kontrol devreleri, veri yolları ve genişleme yuvalarıdır. Anakart üzerinde bulunan bu bileşenler bilgisayarın özelliklerini gösterir. Bir bilgisayarın özelliklerini araştırırken ilk önce anakart değerlendirir. Özelliklerin neler olduğunu anlama da en önemli yapıtaşıdır. Her anakartın yapısı farklıdır ve farklı özelliklere sahiptir. Yapısına ve özelliklerine bakılarak anakart fiyatları belirlenir.

Anakart Nasıl Çalışır?

 Anakart üzerinde bulunan bileşimlerin birbiri arasında veri aktarılmasını sağlayarak sistemin düzenli çalışmasını sağlar. Bileşenlerin genişletme yuvalarına doğru takılmasını sağlar. Anakart üzerinde bulunan yonga sistemleri sayesinde sistemin düzenlenmesini sağlar. Yonga sistemi anakartın beyni görevindedir. Anakartta bus adı verilen veri taşıyan sistemler vardır. Bus bileşenlerden aldığı iletiyi aktarır. Aktarılan veriler ara yüz elementleri tarafından kontrol edilir. Kontrol edildikten sonra veril aktarımı gerçekleştirilir. Bu işlemlerin yanın da anakart güç kaynağından gelen enerjiyi bileşenler üzerine dağıtım işlemini de yapar. Bir bilgisayar anakart olmadan çalışmaz. Anakartın çalışması için elektriğe ihtiyacı vardır. Elektrik kesintisi gibi güç kaybı yaşandığı anda sistem kapanır ve çalışmaz. Anakart fiyatları bilgisayarın çalışma özelliklerini etkiler.

Anakart Fiyatları Ne Kadardır?

Anakart fiyatları anakartın markası, üzerinde ki soket yapısı, veri yolu sayısı ve çeşidi ve slot sayısı gibi özelliklerine bakılarak belirleniyor. Anakartın pahalı ya da ucuz olması her zaman kalitesi konusun da bilgi vermeyebilir.

Anakartın kalitesini fiyatı değil özellikleri belirler. Masaüstü bilgisayarların ana kartları laptop anakartlarına göre daha ucuz olur. İhtiyacınız olan anakartı https://www.incehesap.com/anakart-fiyatlari/adresinden uygun fiyata ve garantili şekilde alabilirsiniz. Önermiş olduğumuz sitede farklı özelliklere sahip anakart çeşitleri bulunuyor.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da hastasının yaşam mücadelesinden etkilendi, beste yapıp, klip çekti
Samsun'da hastasının yaşam mücadelesinden etkilendi, beste yapıp, klip çekti
Trafikteki gece denetiminde fıkra gibi diyaloglar
Trafikteki gece denetiminde fıkra gibi diyaloglar
maltepe escort bayan