GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-01-2021 06:18   Güncelleme : 11-01-2021 06:18

Ankara ve Elazığ'da deprem

AFAD, saat 22.53'te Ankara'nın Kalecik ilçesinde 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Yaklaşık 9 saniye süren deprem çevre illerde de hissedildi. Elazığ'da da 3.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Ankara ve Elazığ'da deprem

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 22.53'te Ankara'nın Kalecik ilçesinde 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. 12 kilometre derinlikte kaydedilen depremin yaklaşık 9 saniye sürdüğü belirtildi. Deprem, Çankırı, Çorum ve Kırıkkale'de de hissedildi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kalecik ilçesinde meydana gelen 4,5 büyüklüğündeki deprem nedeniyle geçmiş olsun dileğinde bulundu.  Oktay, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Ankara Kalecik'te meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen deprem nedeniyle tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ekiplerimiz sahada, süreci yakinen takip ediyoruz. Rabb'im ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten korusun" ifadelerini kullandı.

BAKAN KURUM: İLK İNCELEMEDE OLUMSUZ BİR DURUM YOK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Depremin hemen ardından İl Müdürlüğü ekiplerimizce başlatılan ilk incelemede şu ana kadar olumsuz bir durum ve ihbarla karşılaşmadık" açıklamasında bulundu.

VALİDEN AÇIKLAMA

Ankara Valisi Vasip Şahin, Kalecik ilçesinde meydana gelen 4,5 büyüklüğündeki depreme ilişkin, şu ana kadar Kalecik Kaymakamlığına ve Valiliğe intikal eden can veya mal kaybı bulunmadığını bildirdi. Şahin, Twitter hesabından, Kalecik ilçesinde meydana gelen depreme ilişkin, "Şu ana kadar Kalecik Kaymakamlığına ve Valiliğimize intikal eden can veya mal kaybı bulunmamaktadır. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir" paylaşımında bulundu.

"EKİPLERİMİZ TEYAKKUZ HALİNDE"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Ankara merkezli 4,5 büyüklüğündeki deprem hepimizi endişelendirdi. Ekiplerimiz teyakkuz halindeler. Bizlere Başkent 153 hattından ulaşabilirsiniz. Bütün vatandaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" ifadelerini kullandı.

KALECİK BELEDİYESİ: İLÇEDE HERHANGİ BİR SORUN YOK

Kalecik Belediyesi tarafından, ilçede meydana gelen deprem nedeniyle herhangi bir sorun bulunmadığı bildirildi. Belediyenin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Kalecik'in herhangi bir bölgesinde, herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Ekiplerimiz sahada gerekli inceleme ve çalışmalara başlamıştır. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." ifadeleri kullanıldı.

ELAZIĞ'DA DEPREM

Bu arada Elazığ'nın Silivri İlçesi'nde  merkez üssü Görgülü olan bölgede yerin 8.50 kilometre derinliğinde saat 01.28 sıralarında 3.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde can ve mal kaybı olmadı. (ntv)