GENEL
Giriş Tarihi : 03-09-2019 19:07

Anneleri öldürülen 5 çocuk koruma altına alındı

Niğde'de boşanma aşamasındaki eşi Murat Çetinel (36) tarafından tabancayla vurulan 5 çocuk annesi Sibel Çetinel'in (36) babası Nuri Tanrıverdi (61) kızının şiddet gördüğü katil zanlısı için idam cezası istedi. Anlaşmalı boşanma davası açan çiftin yaşları 4 ile 11 arasında değişen 2'si erkek 5 çocuğu ise koruma altına alındı.

Anneleri öldürülen 5 çocuk koruma altına alındı

Boşanma aşamasındaki eşi Murat Çetinel  tarafından dün akşam Aşağıkayabaşı Mahallesi bir apartman dairesinde öldürülen Sibel Çetinel'in cenazesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi morguna kaldırıldı. Kadının yaşları 4 ile 11 arasında değişen 5 çocuğu ise  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sevgi Evleri'nde koruma altına alındı. Olaydan sonra kaçan Murat Çetinel'i yakalamak için çalışmalar sürüyor.

ANLAŞMALI BOŞANMAYI KABUL ETMİŞTİ

Sibel Çetinel'in Kayseri'de yaşayan babası Nuri Tanrıverdi, Niğde'nin Şehitler Mahallesi'ndeki evinde de taziyeleri kabul ediyor. Tanrıverdi, kızının, Ağrı'nın Patnos ilçesi Özdemirler köyünde yaşarken eşinden gördüğü şiddet nedeniyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nı arayarak yardım istediğini ve Ağrı'da 10 gün sığınma evinde kaldığını söyledi. Kızının Kayseri'de de 5 gün sığınma evinde kaldığını anlatan baba Tanrıverdi, daha sonra memleketleri Niğde'den ev kiralayıp kızı ile torunlarını oraya yerleştirdiğini söyledi. Tanrıverdi, "12 yıllık evliliğinde 11 yıldır şiddet görüyordu. Dövülüyordu her gün. Her tarafını kırmış, kırılmadık yeri yoktu. Ramazan Bayramı'nın  4'üncü günü jandarmalar aldı, sığınma evine koydu, 5 çocuğuyla beraber. Ben evime getirdim. Burada da ev tuttuk. Takip etmiş, saklanmış, kızım eve girerken o da giriyor, kafasına 2 kurşun sıkıyor. Anlaşmalı olarak boşanmak için mahkemeye başvurmuşlardı" dedi.

6 AY UZAKLAŞTIRILMIŞ

6 ay uzaklaştırması alan Murat Çetinel'in İzmir'de çalıştığını bildiklerini ve çocuklarına iki sefer elbise, bebek ve oyuncak gönderdiğini belirten Tanrıverdi, şöyle konuştu:

"Bir sıkıntı yaşamıyorlardı. Boşanmadan vazgeçilmedi, damadın kendisi söyledi bunu. 'Boşanalım ama çocuklarımız kimsenin eline kalmasın, ben senin evinin kirasını ödeyeceğim, çocuklarıma bakacaksın, sen çocukları büyüt' dedi. Kızım da 'Tamam, ben çocuklarım için kurbanım, büyüteceğim' dedi. İzmir'e gitti, gizli gelmiş, cinayeti işlemiş. Son günlerde yaptıkları bir kavga yoktu. Bizim telefonumuzu arıyordu, kızımıza veriyorduk, konuşuyorlardı. Acımız büyük, devletin bunlara el atması lazım, bunun gibileri için idam istiyoruz. 5 çocuğunun önünde yapmış. 11 yaşında bir oğlu var, o her şeyi biliyor, anlatıyor."

TOPRAĞA VERİLDİ

Boşanma aşamasındaki eşi Murat Çetinel  tarafından öldürülen 5 çocuk annesi Sibel Çetinel için ikindi namazından sonra Fatih Sultan Mehmet Camii'nde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Koca, Sibel Çetinel’in akrabaları, çocukları ve vatandaşlar katıldı. 11 yaşındaki oğlu ve 8 yaşındaki kızı da cenaze namazında saf tuttu. Kılınan cenaze namazının ardından Sibel Çetinel, Niğde Derbent Mezarlığı'na defnedildi.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA