22 MAYIS 2019 Çarşamba 02:39
KÜLTÜR SANAT
Giriş Tarihi : 03-10-2018 02:53   Güncelleme : 08-05-2019 02:24

'aşamaya Dair' 23 Ekim'de Samsun'da

Türk Edebiyatının en önemli isimlerinden şair Nazım Hikmet'in hayatını anlatan "Yaşamaya Dair-Bursa Cezaevi'nden Mektuplar" adlı oyun, 23 Ekim Salı günü Samsunlu tiyatroseverlerle buluşacak.

'aşamaya Dair' 23 Ekim'de Samsun'da

Nazım Hikmet tutkusuyla bilinen usta oyuncu Genco Erkal'ın uyarlayıp yönettiği "Yaşamaya Dair-Bursa Cezaevi'nden Mektuplar", Nazım Hikmet’in Bursa Cezaevi'nde yattığı dönemde kaleme aldığı şiirlerden oluşuyor. Oyunda Genco Erkal'a Tülay Günal eşlik ediyor. Nazım Hikmet'in Bursa Cezaevi’ndeki yaşamını, eşi Piraye Hanım'a olan tutkusunu anlatan oyun, daha sonra sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanarak destansı yaşamından izlenimlerle noktalanıyor.  

Piyano ve viyolonsel eşliğinde sahnelenen oyunda; Fazıl Say, Zülfü Livaneli, Cem Karaca, Tarık Öcal, Edip Akbayram, Tolga Çebi, Nadir Göktürk, Timur Selçuk gibi bestecilerin Nazım şarkıları da seslendiriliyor. Giysi tasarımını Özlem Kaya, ışık tasarımını Yüksel Aymaz'ın yaptığı oyunun koreografisi ise Sernaz Demirel'e ait. 

Nazım Hikmet gibi büyük bir ozanı Genco Erkal gibi büyük bir ustanın performansıyla Samsunlularla buluşturacak olan oyun, 23 Ekim Salı günü Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde saat 20.00'da sahnelenecek.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA