GENEL
Giriş Tarihi : 02-06-2020 08:12   Güncelleme : 02-06-2020 08:12

Askeri araç devrildi! Astsubay Celal Özcan ve Uzman Çavuş Burak Aydoğan şehit oldu

Siirt'in Pervari İlçesi'nde nöbet değişimi için yola çıkan zırhlı aracın şarampole yuvarlanması sonucu Astsubay Çavuş Celal Özcan ve Uzman Çavuş Burak Aydoğan şehit oldu 7 asker de yaralandı.

Askeri araç devrildi! Astsubay Celal Özcan ve Uzman Çavuş Burak Aydoğan şehit oldu

Siirt'in Pervari ilçesindeki Doğan Köyü Üs Bölgesi'ne nöbet değimi için giden 2'nci Komando Taburu'na bağlı askeri taşıyan zırhlı araç, ilçe çıkışında virajı alamayarak şarampole devrildi.

Kazada yaralanan 9 asker, helikopterlerle Siirt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak durumları ağır olan askerlerden Astsubay Çavuş Celal Özcan ve Uzman Çavuş Burak Aydoğan şehit oldu doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılayarak şehit oldu. Yaralanan 1'i ağır 7 askerin tedavisinin ise devam ettiği açıklandı.

VALİ ATİK: ASKERİ ARAÇ DEVRİLDİ
Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Fuat Atik, Siirt Devlet Hastanesi'ne giderek yaralı askerlerle ilgili son bilgileri aldı. Atik, askeri personeli taşıyan askeri aracın devrildiğini belirterek, "Milletimizin başı sağolsun. Kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyorum" dedi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: ASKERLERDEN BİRİNİN DURUMU AĞIR
İçişleri Bakanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Siirt ili Pervari ilçesinde operasyona giden jandarma personelimizin içinde bulunduğu zırhlı araç virajı alamayarak uçuruma yuvarlanmıştır. Kazada 2 jandarma personelimiz şehit olmuş, 1'i ağır olmak üzere 7 jandarma personelimiz yaralanmıştır. Şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz" denildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TAZİYE MESAJI
Bu arada Cumhurbaşkarı Rcep Tayyip Erdoğan yayınladığı taziye mesajında, "Siirt’in Pervari ilçesinde nöbet değişimi için çıktıkları yolda trafik kazası geçirerek şehit olan 2 askerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabrı cemil niyaz ediyorum. Yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun" ifadelerine yer verdi.

KONYA'YA 2 ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
Şehit askerler Astsubay Çavuş Celal Özcan ile Uzman Çavuş Burak Aydoğan'ın Konya'nın Seydişehir nüfusunakayıtlı olduğu öğrenildi. Şehit askerlerden  Astsubay Çavuş Celal Özcan'ın Pınarbaşı Mahallesi'nde oturan dedesine,  Uzman Çavuş Burak Aydoğan'ın Stad Mahallesi'nde yaşayan ailesine şehadet haberleri Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan ve İlçe Jandarma Komutanı Salih Koca tarafından verildi. Bu arada Astsubay Celal Özcan'ın ailesinin Antalya'nın Kepez İlçesi Karşıyaka Mahallesi'nde oturduğu belirtildi. Burada yaşayan ailesine acı haber verilirken evine Türk bayrağı asıldı.

SAMSUN HABER HATTI