GENEL
Giriş Tarihi : 30-04-2023 17:48   Güncelleme : 30-04-2023 19:53

Askerleri taşıyan otobüs devrildi: 2 şehit, 4 yaralı

Şırnak'ta askeri personeli taşıyan otobüsün rampa aşağı seyir halindeyken virajı alamayarak devrilmesi sonucu 2 asker şehit oldu, 4 asker de yaralandı.

Askerleri taşıyan otobüs devrildi: 2 şehit, 4 yaralı

Şırnak'taki feci kaza Şırnak-Uludere karayolu Şenoba Beldesi Besta bölgesinde meydana geldi. Askeri personeli taşıyan 73 FE 108 plakalı otobüs, rampa aşağı seyir halindeyken sollama yaptığı sırada virajı alamayarak devrildi.

Kazada Balıkesir'in Gönen ilçesi nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Yunus Öztürk ile Van'ın Erciş ilçesi nüfusuna kayıtlı Piyade Sözleşmeli Er 25 yaşındaki Muhammed Koçak şehit oldu, 4 asker de yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Şırnak’ta meydana gelen araç kazasında, iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş dört kahraman silah arkadaşımız yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz" ifadelerine yer verildi.