26 NİSAN 2019

Astel Led Dış Mekan Led Ekran

LED kelimesi açılımında yabancı bir tanımı tasvir eden Türkçe karşılığı ise “ışık yayan diyot” anlamına gelen sistemlerdir. Sistemlerde yer alan yarı iletken devre elemanları aracılığı ile elektrik enerjisini ışığa dönüştürürler.

Astel Led Dış Mekan Led Ekran

Enerjiden tasarruf sağlayarak dikkat çekici ve canlı reklamlar için dış mekan led ekran uygulamalarını tercih edin!

Led ekranlarda kullanılan modüllerin her biri kalibrasyonlu olarak üretilen önemli markalardan temin edilir. Her bir modül ölçü ve test aletleri kullanılarak sıcaklık, uzunluk, titreşim, nem, sertlik ve elektrik direnci gibi denemelerden geçer. Bu unsurların metrolojik nitelikleri bilinen referans standartlar ile karşılaştırılırlar. Standart referanstan olası sapmaların doğruluğu bu şekilde ölçülerek bu uygulamaya kalibrasyon uygulaması adı verilir. Böylece kullanılacak aletlerin piyasaya sürülmeden önce hata limitleri belirlenir ve bu ihtimaller minimuma düşürülür. Cihazların temizliği ve bakımı da kalibrasyon laboratuarlarında yapılarak kaliteli led ekranlar ve paneller iç ve dış mekan reklam uygulamalarında en iyi hizmeti vermesi için tasarlanır.

Led Ekran Sistemleri

LED kelimesi açılımında yabancı bir tanımı tasvir eden Türkçe karşılığı ise “ışık yayan diyot” anlamına gelen sistemlerdir. Sistemlerde yer alan yarı iletken devre elemanları aracılığı ile elektrik enerjisini ışığa dönüştürürler. Led çipler bağlantı uçlarından enerjisini alır ve parlaklık seviyeleri doğrultusunda ışığı ekrana yansıtırlar. Ledler diğer ışık yayan tüm araçlara göre stabil ve daha verimli bir çalışma prensibi gösterir. Led ekran sistemleri hasara karşı gösterdiği direnç ile normal yapısını koruyabilen alternatif kullanma özellikleri gösteren araçlardır. Bu yönüyle de stabil olduklarını kanıtlarlar. Ekranlarda yer alan görseller pixeller aracılığı ile bir bütün oluştururlar. En küçük renk hücresine pixel adı verilir. Pixellerin farklı oranlarda kullanılması ile farklı renk tonların yararlanılır. Bu sistemlerde dünyada temel renkler olarak kabul gören kırmızı, mavi ve yeşil kullanılır. Kırmızı, mavi ve yeşilin farklı oranlarda karışımından ledlere renk zenginliği sağlanır.

Modüller

Modül pixellerden oluşan en küçük matrix yapıdır. Sürücü entegresi, baskı devre kartı, plastik taşıyıcı, maske ve pixeller modüllerin içeriğini oluşturan öğelerdir. Bahsi geçen bu öğelerin kalitesi led ekranların da kalitesini etkileyen önemli unsurlardır. Modülün kalitesi söz konusu olduğunda ekranları doğrudan etkileyen özellikte olduğu düşünülür. Pixel aralığı, yapısı, sürücü entegre modeli, sanal pixel desteği ve tarama modu gibi öğeler modülün kalitesinde fark yaratabilen prensiplerdir. Modüllerin bir araya getirilmesi ile led ekran oluşumu sağlanır. Herhangi bir hasar veya arıza durumunda ise hasar gören modülün değiştirilmesi ile led ekranlar hala kullanılabilir imkanlar sunar. Bu nedenle gerek indoor gerekse outdoor led ekran sistemler uzun ömürlü olmaları ile bilinirler. Matrix şekilde birleştirilen modüller son olarak kabinleri meydana getirirler.

Dış Mekan Led Ekran Kiralama

Video, kamera ve sunum reklamları için tercih edilen dış mekan led ekran kiralama uygulamasını Astel Led kalitesi ile temin edebilirsiniz. Gün ışığında kullanıldıklarında performanslarını daha iyi bir şekilde ortaya koyarlar. Kapalı ortamlara göre dış mekanlarda daha düşük çözünürlüklere sahiptirler. Buna rağmen net bir görüntüleri vardır. Dış mekan led ekran fiyat konusu ekranların kullanım alanı, ebatları ve hangi amaca yönelik olduğuna göre farklılıklar gösterebilirler. Fiyat teklifi almak için Astel Led ile iletişime geçiniz! Son yıllarda hızla popülerliğini artıran ledlerin temel özelliği yüksek ışık kalitesidir. Aynı zamanda arzu edilen ebatlarda üretim olanağına sahiptir. Bir metre kare ebatlardan istenilen boyutlara kadar üretim kapasitesi içerirler. Bu da açık hava led ekran fiyatları üzerinde değişiklik yaşanmasına neden olan bir uygulamadır.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yamaç paraşütü yapan ABD'li turist, kayalıklara düşerek öldü
Yamaç paraşütü yapan ABD'li turist, kayalıklara düşerek öldü
14 gündür aranan Liseli Emel'in denizde cesedi bulundu
14 gündür aranan Liseli Emel'in denizde cesedi bulundu