Aşut yayla suyu Ordu Mesudiye´ye ulaştırılacak

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) ekipleri Aşut yayla buyunu Mesudiye´ye ulaştırmak için çalışma başlattı.

Aşut yayla suyu Ordu Mesudiye´ye ulaştırılacak
Aşut yayla suyu Ordu Mesudiye´ye ulaştırılacak cihan

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) Genel Müdürlüğü, Mesudiye ilçesine bağlı 2736 rakımlı Aşut Yaylası’ndan çıkan doğal su pınarlarını bir noktada toplayarak ilçenin ve çevre mahallelerin kullanımına sunacak.

Mevsim koşullarının el vermemesine rağmen Aşut Yaylası’nın en yüksek rakımlı bölgelerinden biri olan Göndeliç Tepesinde kazı ve boru imalatına başlayan ekipler, toplamda 43 bin metre boru imalatı yapmayı planladığı yatırımda 1600 metrelik bölümü tamamladı. Toprak yapısının kaya ve sert zemin olması nedeniyle ekipler bir yandan kırıcılar ile taş kırarken diğer yandan kazıyıcı ile borunun döşeneceği kanalı açma çalışması yapıyor.

GENİŞ BİR COĞRAFYA İÇME SUYUNDAN FAYDALANACAK
Yatırımı geniş bir havzaya ulaştırmayı planlayan OSKİ, doğal su kaynaklarını Musullu Mahallesi mevkiinde toparlayarak inşa edeceği 2 adet içme suyu deposu ile üç bölgeye ulaştıracak. İlk olarak Mesudiye ilçe merkezi, Bayraklı, Yukarı Gökçe, Aşağı Gökçe, Eşkere, Tavara ve Maksutalan Mahallelerine boru hattı döşeyecek daha sonra Mususlu, Armutlu, Celali, Gülpınar, Yaveli, Beyağaç, Yeşilce, Yeşilyurt, Konacık, Yağmurlar ve Serpin Mahallelerine son olarak da Herközü Mahallesi ve çevresine içme suyu hatları ile su iletimini sağlayacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı