GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-04-2020 18:33

Atakum Belediyesi 50 bin maskeyi ücretsiz dağıtmaya başladı

Samsun Atakum Belediyesi, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında market ve pazar yeri gibi kalabalık alanlarda maske kullanımının zorunlu hale gelmesinin ardından harekete geçerek 50 bin maskeyi mahalle muhtarları aracılığıyla ilçe sakinlerine dağıtmaya başladı.

Atakum Belediyesi 50 bin maskeyi ücretsiz dağıtmaya başladı

Türkiye’deki ilk koronavirüs vakasının açıklanmasının ardından acil durum eylem planını devreye alarak tüm imkanlarını salgınla mücadele için seferber eden Samsun Atakum Belediyesi, 56 mahalle muhtarlığı aracılığıyla vatandaşlara 50 bin adet ücretsiz maske dağıtımı gerçekleştiriyor. 

Bu arada Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi’nde yıkanarak yeniden kullanılabilir maske üretimini sürdüren belediye ekipleri, burada imalatı yapılan ürünleri sağlık çalışanlarının yanı sıra pazar yerlerinde vatandaşlara da dağıtıyor. Aynı merkezde işitme engelliler için de şeffaf maskeler de üretiliyor. Dezavantajlı bireylere özel olarak üretilen şeffaf maskeler, Türk işaret dilini kullanan işitme engellilerin iletişim kurarken dudak okuyabilmesinin yanı sıra jest ve mimikleri takip edebilmesine olanak tanıyor. Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de pazar yerlerinde tezgah açan esnaf ve alışveriş yapan yurttaşlara maske dağıtımı sürdürüyor.

SAMSUN HABER HATTI