23 EKİM 2019 Çarşamba 00:02
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-07-2019 12:37

Atakum'da yabancı tabelalar söküldü, 18 işyeri mühürlendi

Samsun Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yabancı uyruklu kişiler tarafından ruhsatsız olarak açılan 18 iş yerini süresiz olarak mühürledi. Yabancı tabelalar ise tek tek söküldü.

Atakum'da yabancı tabelalar söküldü, 18 işyeri mühürlendi

Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçede ruhsatsız olarak faaliyet gösterdiği tespit edilen iş yerlerine operasyon düzenledi. Daha önce tebligat yapılan noktalara tek tek giderek işlem gerçekleştiren ekipler, ruhsatsız 18 iş yerinin tabelalarını ve etiketlerini söktükten sonra süresiz olarak mühürledi.

MÜCADELE DEVAM EDECEK

Sabah saatlerinde başlayan mühürleme işlemleri kapsamında yabancı uyruklular tarafından açılan emlak ofisi, 2. el eşya dükkanı, berber, bilet satış noktası, döviz bürosu, pide ve kebap salonu ve fırın gibi işletmeler ruhsatsız olduğu gerekçesiyle süresiz olarak kapatıldı. 

Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada Atakum'da kaçak iş yerleriyle mücadelenin durmaksızın devam edeceği, rutin kontrollerin yanı sıra ani denetimlerle de ruhsatsız, yönetmeliğe aykırı işletmelerle ilgili gerekli idari işlemlerin yapılacağı belirtildi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA