16 AĞUSTOS 2018

Ayağıyla çizdiği resimleri Paris´de sergiledi

Kollarını çocukken bir kaza sonucu kaybeden Ayşe Işık ayağıyla çizdiği resimleri Paris´de sergiledi.

Ayağıyla çizdiği resimleri Paris´de sergiledi

Kollarını 5 yaşında geçirdiği kaza sonucu kaybeden ressam Ayşe Işık'ın ayağıyla çizdiği resimlerden oluşan sergi 2 Şubat tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak. Paris Başkonsolosluğu'nun ev sahipliğinde Aulnay-Sous-Bois Fransız-Türk Derneğinin katkılarıyla açılan sergiye çok sayıda vatandaş katıldı.

Resim derslerine başladıktan 6 ay sonra ilk sergisini İstanbul'un Bahçelievler ilçesinde açtığını anlatan Ayşe Işık, daha sonra İstanbul'un farklı ilçelerinde ve çeşitli illerde 33 sergi açtığını ifade ederek, "Ayaklarımla Tutundum Hayata" adlı kitabında yaşam hikayesini anlattığını belirtti.

İlk defa yurt dışında uzun süren bir sergi açtığını ve bundan mutlu olduğunu da dile getiren Işık, "Asıl engel insanını beyninde, zihninde olur diye düşünüyorum. İnsanlar bazen bir restorana gittiğimde ayaklarımı çıkarıp yemek yediğimde farklı bakıyorlar. Kendimi diğer insanlardan farklı bulmuyorum. Engelli, özürlü, sakat bu kelimeleri kendime de engelli arkadaşlarımıza da yakıştırmıyorum. Bence insan üretken olmalı, insana karışmalı, hayata barışık olmalı ve hiçbir zaman hayata küsmemeli, insan en ufak şeyden psikolojisini bozmamalı diye düşünüyorum" dedi. Kendisinin ve toplumun yaşadığı sorunlardan ilham alarak resim çizdiğini anlatan Işık, gördüğü yeri resmetmeyi sevdiğini, Paris'e bir daha geldiğinde Eyfel Kulesi'nin resmini çizmek istediğini de ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Komando birliği sayısı 12’den 16’ya çıkarıldı
Komando birliği sayısı 12’den 16’ya çıkarıldı
Üniversiteli Mert kaldırımda yürürken canından oldu
Üniversiteli Mert kaldırımda yürürken canından oldu