20 ŞUBAT 2019
Advert
Advert

Bafra'da Kapıkaya festivali başladı

Samsun'un Bafra ilçesinde düzenlenen 2. Uluslararası Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali Kapıkayafest başladı. Festivalin ilk günü gökyüzü adeta renklendi.

Bafra'da Kapıkaya festivali başladı

Samsun Valiliği'nin himayelerinde, Bafra Kaymakamlığı'nın destekleri, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Bafra Belediye tarafından bu yıl 2. düzenlenen Kapıkayafest, Almanya, Fransa, İspanya, İran, İtalya ve Birleşik Krallık gibi birçok ülkeden sporcuya 5 gün boyunca ev sahipliği yapacak.
 
Bafra Kapıkaya mevkiinde bulunan festival alanına gelen doğa severler ve sporcular çadırlarını kurmaya başladı. Büyük ilgi gören festivalin ilk gününde, dünyaca ünlü yamaç paraşütçüleri deneme uçuşu, Kızılırmak’ta Jet Boat turu, halat üstünde yürüme (Slackline) büyük ilgi gördü. 25-29 Temmuz 2018 tarihleri arasındaki Festivalde Foto Safari, Bambu Sal, Çarpışan Su Botu, Salto Trambolin, Zıpzıp Trambolin, Paintball Poligon, Tekne Gezileri, Geleneksel El Sanatları Atölyeleri (HasırKırpık Kilim Zenbil Hediyelik İmalatı Sanatsal Faaliyetler), ATV Safari, Kızılırmak Tekne Gezileri, Yamaç Paraşütü, Yamaç Paraşütü ve Akrobasi gösterisi, Microlight Halk Uçuşları, Halat üstünde yürüme (Slackline)  etkinlikleri ile misafirler adrenalin yaşayacak.


 Samsun ve Bafra’dan servisler kalkıyor
Bu arada Samsun ve Bafra’dan servislerle tüm doğa ve sporseverleri festival alanına taşınıyor. Samsun’daBüyük Cami Durağı karşısından festival boyunca saat 08.00, 08.30, 09.00 ve 10.00’da, Türkiş Migros durağından ise 08.30, 09.00, 09.30 ve 10.30’da servis kalkıyor. Dönüş ise 16.00’dan 19.00’a kadar her saat başı yine servislerle yapılacak.
 
Bafra’dan ise 08.00’den 19.00’a kadar her saat başı Kapıkayafest alanı servisi kalkacak ve dönüş de aynı şekilde her saat başı 20.00’ye kadar devam edecek.   

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fransa’da polis, 5 kişiyi bıçaklayan saldırganı öldürdü
Fransa’da polis, 5 kişiyi bıçaklayan saldırganı öldürdü
Mersin'de liste geç verildi, Burhanettin Kocamaz'ın adaylığı riske girdi
Mersin'de liste geç verildi, Burhanettin Kocamaz'ın adaylığı riske girdi