SİYASET
Giriş Tarihi : 14-03-2019 16:17   Güncelleme : 14-03-2019 16:17

Bağımsız aday Erhan Usta: Bölücü değil bütünleştirici olmak için aday oldum

Seçim çalışmalarını sürdüren Samsun Milletvekili ve Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, Terme Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, "Bölücü değil bütünleştirici olmak için aday oldum" dedi.

Bağımsız aday Erhan Usta: Bölücü değil bütünleştirici olmak için aday oldum

Samsun Milletvekili ve Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta,  Terme İlçesinde seçim Koordinasyon Merkezi açılışı gerçekleştirdi.

Usta burada yaptığı konuşmada, “Birilerinin oyunu bölmek veya avantaj sağlamak için çıkmadık. Yapılan bir takım anketler var. Herkes görüyor. Hangi türden anket olursa olsun hepsinde durumumuz çok şükür iyi. Samsun bağımsız bir belediye başkanı seçmesi durumunda, siyasi partilerin ortaya koyduğu dayatmaya meydan okumuş olacak. Bunun Samsun’a faydası olduğu kadar Türk siyasi hareketine de ciddi katkılar olacağını düşünüyorum. Çünkü bir tarafta birileri, öbür tarafta birileri dayatıyor. Türkiye’nin en eski ve ilk partisi olan CHP, ittifak sisteminden dolayı bir aday çıkartmıyor. 50 yıllık bir hareket olan MHP’nin Samsun’da bir adayı yok. Çıkartılan adaylara da kendi tabanlarından ciddi bir tepki var. Böyle bir ortam içerisinde bizim seçilmemiz Samsun halkının bu dayatmaya başkaldırısı olacak. Ben de bölücü değil bütünleştirici olmak için bağımsız aday oldum” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA