24 EYLÜL 2018

Bakan Kılıç, Samsun´da önce oyunu attı, sonra Almanya´ya tepki gösterdi

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumu için oyunu eşi Eda Kılıç ile birlikte memleketi Samsun´da kullandı. Bakan Kılıç, oyunu attıktan sonra Münih-Bavyera Opera binasının çatısına ´hayır´ pankartı asılmasına izin veren Almanya´ya tepki gösterdi.

Bakan Kılıç, Samsun´da önce oyunu attı, sonra Almanya´ya tepki gösterdi

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumu için oyunu kullanmak üzere eşi Eda Kılıç ile birlikte Samsun'un Atakum ilçesi Ataköy İlyas Kılıç İlkokulu'na geldi.

Okulda kurulan 2033 nolu sandığın bulunduğu sınıfa giren Bakan Kılıç, bir süre sırasının kendisine gelmesini bekledi. Ardından oyunu eşi Eda Kılıç ile birlikte kullandı. Daha sonra sandık kurulu üyeleriyle tokalaştıktan sonra okul önünde gazetecilere açıklamada bulunan Bakan Kılıç, "Biz milletimize güveniyoruz. Biz milletimize inanıyoruz. Bu milletin her bir ferdinin fikri bizim için değerlidir. Bu doğrultuda da ülkemizin geleceği için en doğru kararı milletimizin vereceğini biliyoruz. Biz şu an itibariyle artık kararında sözünde millette olduğunu bilenlerdeniz. İnşallah ülkemizin geleceği için milletimiz en doğru kararı verecektir" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bir soru üzerine Almanya'daki Münih-Bavyera Opera binasının çatısına 'Hayır' pankartı asılmasıyla ilgili olarak, "Avrupa'dan bugün gelen bazı görüntüler bizi gerçekten üzdü. Özellikle Almanya'dan gelen bir görüntü var ki gerçekten yani Bavyera'da ki o yapılan tabiri caizse ahlaksızlık diyeceğim. Bununla alakalı olarakta herhalde biz artık şu gün bir bitsin ondan sonra gerekli açıklamaları yapacağız ama bunlar açık ve seçik olarak yanlış işlerdir. Bunu yapanların bir an önce açıklamasını yapması ve neden yapıldığını? Kimin yaptığı bulunması gerekir" ifadelerini kullandı.

Bakan Kılıç daha sonra vaandaşlarla sohbet ettikten sonra halı sahada kaleye şut çekti.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 2 kadının cesedi bulundu
2 kadının cesedi bulundu
Vahşet: Eşini ve oğlunu öldürüp kaçtı
Vahşet: Eşini ve oğlunu öldürüp kaçtı