GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-09-2022 13:21

Bakan Kurum açıkladı: Samsun'a yapılacak sosyal konut sayısı arttırıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Samsun'da yapılacak sosyal konut sayısının 3 bin 400'den 4 bin 400'e çıkarıldığını açıkladı.

Bakan Kurum açıkladı: Samsun'a yapılacak sosyal konut sayısı arttırıldı

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından organize edilen "2023'e Doğru Şehir Buluşmaları" programı kapsamında, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Çevre Şehir ve Kültür Başkanı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Genel Merkez MKYK Üyeleri Ayşe Böhürler, Murat Çicek, Mehmet Umur, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Samsun Koordinatörü ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Samsun ve çevre illerden çok sayıda milletvekilerinin katılımıyla Samsun İl Başkanlığı koordinasyonunda Ömer Halisdemir Salonu'nda basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesine açıklandığı ilk günden itibaren büyük ilgi gösteridiğine dikkat çekti ve gelen talepler doğrultusunda Samsun'da yapılacak konut sayısına ilave yapıldığını söyledi. Daha önce 3 bin 400 olan konut sayısını 4 bin 400'e çıkarıldığını açıklayan Bakan Kurum, "Samsunumuzda merkezde bin 700 konut yapıyoruz. Yine Çarşamba'da 600, Bafra'da 500, 19 Mayıs'ta 380 Canik'te 320, İlkadım, Kavak ve Vezirköprü'de 200'er, Havza'da 150, Ladik'te 100 ve Asarcık'ta 50 konut inşaa edeceğiz ve bu kapsamda da toplamda 4 bin 400 konut yapılmak süretiyle Samsun'daki ihtiyacı olan tüm kardeşlerimizin  sosyal konut ihtiyacını da gidermiş olacağız" dedi.

Bakan Kurum, bugüne kadar Samsun'da toplam yatırım bedeli 4.2 milyar lira olan 9 bin 563 konutluk projelerin tamamlandığını, yine yatırım bedeli 1.5 milyar lira olan 3 bin 350 konut ve dükkan projesinin ise devam ettiğini, tüm bu projelerin tamamlandığında ise Samsun'a toplamda 13 bin konut ve dükkanın kazandırılacağını da söyledi.