GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-11-2020 15:27   Güncelleme : 28-11-2020 14:45

Bakan Murat Kurum Samsun'da Kentsel Dönüşüm Projesi temelini atacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Canik Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm ile altyapı yatırımları temel atma törenine katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere Samsun'a gelecek.

Bakan Murat Kurum Samsun'da Kentsel Dönüşüm Projesi temelini atacak

Pandemi nedeniyle yapılan projeleri telekonferans sistemi ile takip eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum Cumartesi günü Samsun'a gelerek yapımına başlanan Canik Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm alanı ile altyapı yatırımları temel atma törenine katılacak. Tören sonrası Soğuksu ve Gaziosmanpaşa mahallelerine giderek kentsel dönüşüm alanlarında inceleme yapacak. Toybelen Yeni Sanayi Sitesi alanına da giderek incelemelerde bulunacak olan Bakan Kurum, Valilik ziyareti ve il değerlendirme toplantısının ardından Ankara'ya dönecek.

SAMSUN 2 MİLYAR LİRALIK YATIRIM ALDI
Kentsel dönüşüm projeleri ile Samsun'a 2 milyar liralık yatırım geldiğini ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Bakanımız Murat Kurum'un şehrimize yapacağı ziyaret ile kentsel dönüşüm projelerimizin temel atma ve açılış törenlerini resmi olarak yapacağız. Yapılan bu yatırımlar ile Samsun’u yakın gelecekte yapılaşma ve planlama anlamında en iyi şehirlerden biri haline getiriyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız öncülüğünde Büyükşehir Belediyesi olarak birçok projeyi daha hayata geçireceğiz. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a Samsun'a verdiği önem ve desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.

SAMSUN HABER HATTI