GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-03-2020 16:13   Güncelleme : 14-03-2020 18:33

Bakan Turhan Samsun'da protokol ile tokalaşmayıp 'gönül selamı' verdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Samsun Havalimanında kendisini karşılamaya gelen protokol üyeleriyle koronavirüs tedbirleri kapsamında tokalaşmadı ve elini göğsüne getirerek 'Gönül Selamı' verdi.

Bakan Turhan Samsun'da protokol ile tokalaşmayıp 'gönül selamı' verdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, incelemelerde ve ziyarette bulunmak amacıyla bugün özel uçak ile Samsun'a geldi. Bakan Turhan, Samsun-Çarşamba Uluslararası Havalimanı'nda, Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, milletvekilleri, daire müdürleri ve protokol üyeleri tarafından karşılandı.

Bakan Turhan, koronavirüs tedbirleri kapsamında kendisini karşılayanlarla tokalaşmadı ve elini göğsüne getirerek 'Gönül Selamı' verdi. Ardından Çarşamba-Ayvacık Karayolunda, Tekkeköy ilçesindeki Yeşilyurt Limanı'nda ve  kent kerkezi demiryolu hemzemin geçişi ve köprü projesi yerinde incelemelerde bulundu. Ardından Valilik makamında  Şeref Defteri'ni imzaladı. Vali Osman Kaymak ziyaretin anısına, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'a Milli Mücadele'nin 100.Yılı'na özel hazırlanan Bandırma Vapuru temalı tablo ve Darphane tarafından basılan 100.Yıla özel hatıra para hediye etti.

Samsun Valiliği'nde açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan,  koronavirüs ile ilgili alınan önlemleri anlattı ve "Bildiğiniz gibi şu anda hava yolu ulaşımında 14 ülkeyle hava yolu bağlantısını kestik. Yine özellikle doğu komşumuz İran´la olan demir yolu ve kara yolu ulaşımını da kesmiş bulunuyoruz. Yine Irak ve Sofya demir yolu bağlantı  hizmetimizi de durdurduk. Bunların tek amacı var insanımızın sağlığını korumak, ülkemizi korumak. Bununla ilgili olarak Sağlık Bilim Kurulumuzun ve Sağlık Bakanlığı'mızın karaları doğrultusunda bu süreler kısaltılıp uzatılabilecek" dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Samsun-Kalın (Sivas) demiryolu hattındaki yenileme çalışmaların  bir ay içinde tamamlanacağını ve hizmete açılacağını da belirtti. Bakan Turhan, Ankara-Samsun Hızlı Demiryolu Projesi'nin bu yıl sonunda ihalesinin yapılacağını da dile getirdi. 
 

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA