Bakan Veysel Eroğlu Samsun´da konuştu: Yaylaları işgal ettiremeyiz

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Samsun´da yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın yaylalarla ilgili ortaya koyduğu tespitin doğru olduğunu söyledi ve "Yaylaları işgal ettiremeyiz" dedi. Bakan Eroğlu, vatandaşların yaylaları işgal etmesinde denetim eksikliğinin olduğunu da söyledi.

Bakan Veysel Eroğlu Samsun´da konuştu: Yaylaları işgal ettiremeyiz
Bakan Veysel Eroğlu Samsun´da konuştu: Yaylaları işgal ettiremeyiz cihan

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, toplu açılış törenine katılmak üzere geldiği Samsun'da Vali Osman Kaymak'ı makamında ziyaret etti. BUrada gazetecilerin sorularını Cevaplandıran Eroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ıN Rize'de yaptığı yayla işgaliyle ilgili açıklamalarının son derece doğru bir tespit olduğunu söyledi.

Yaylaların kendi bakanlığına ait olmadığını ifade eden Eroğlu, uydudan takip ettikleri ormanların şu anda hiç kimsenin işgal etmediğini, ancak yaylalarda denetim eksikliği olduğunu ifade ederek, "Cumhurbaşkanımız gayet doğru söylemiş. Vatandaş gidiyor işgal ediyor. Son derece yakışmayanı yapıyor. Bu yüzden Cumhurbaşkanımızın bu tespiti gerçekten çok doğru. Artık yaylaların sıkı denetime alınması lazım. Bu noktada bir mevzuat düzenlemesi mutlaka gerekir, kontrol gerekir. Yani bize de bir vazife düşerse çünkü bizim bakanlığın her yerde ekibi olan bir bakanlıktır. Ama yaylalara biz müdahale edemiyoruz. Biz arazide en çok olan bir bakanlığız. Yaylaların korunması gerektiği kanaatindeyim. Tabii buralarda kaçak yapılardan sorumlu olan gerek belediyeler gerekse ilin mülki amirleri kaymakamlar bunları kontrol etmesi gerekir diye düşünüyorum ben. Yaylaları işgal ettiremeyiz. Bu konuda ben de serzenişte bulunuyorum..Yaylalardan sorumlu değiliz ama bize de bir vazife verilirse biz de bunun gereğini yaparız. Ben bu tür şeylerde yük alan bir kişiyim” dedi.

Bakan Eroğlu, Samsun'dan Artvin'e kadar olan ve Karadeniz'deki yaylaları birleştirilmesinin amaçlandığı 'Yeşil Yol'un tamamlanmasıyla yayla gibi bölgelerde denetimlerin artacağını sözlerine ekledi. Bakan Eroğlu, ziyaretin ardından Samsun Valiliği bahçesine çam ağacı dikti.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı