29 OCAK 2020 Çarşamba 02:26
GENEL
Giriş Tarihi : 01-07-2019 17:27

Balık Yağı

Yeterli miktarda yağlı balık yemeyen insanlara balık yağı takviyesi gerekir. Bu takviye sırasında dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır.

Balık Yağı

Uzmanlar tarafından beyin besini olarak görülen balık yağlarının kalp hastalıkları, depresyon anksiyete bozuklukları, kolesterolü düşürme, dikkat eksikliği, kanser, diyabet, eklem iltihabı, AIDS, iltihaplanma, Alzheimer, göz bozuklukları, sarı nokta hastalığı gibi birçok hastalıkta sağlığa sayısız faydası bulunmaktadır. Ayrıca balık yağı yaşlanma karşıtı etki sağlar. Balık yağının bu kadar faydalı olmasında ki asıl sebep içerisinde bulunan Omega-3 asidinden kaynaklanmaktadır. Her balık omega-3 barındırmaz bu konuda dikkat etmek gerekir.

Balık Yağı Alırken Dikkat!

Yeterli miktarda yağlı balık yemeyen insanlara balık yağı takviyesi gerekir. Bu takviye sırasında dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır.

  • Herşeyden önce satın alacağınız omega-3’ün içinde EPA ve DHA bulunduğundan emin olmalısınız. Kullanılan balık yağı yeterli miktarda EPA ve DHA içermiyorsa, Omega-3 yağ asitleri sağlığa faydası açısından yetersiz demektir.

  • Balık yağı saf ve doğal olmalı, ürünün etiketine bakarak saflığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

  • Diğer bir dikkat edilecek husus, balık yağının üretim tesislerinin kalite standartları ve uluslar arası üyelikleri önemlidir. Üretim tesisi her aşamada üst düzey kalite standartlarına uygun sertifikalandırılmalıdır.

  • Omega-3 takviyesi Trigliserid formunda olmalıdır. Etil ester formundaki omega-3 ürünleri insan sağlığı için uygun olmamakla birlikte birçok zararı olabilir. Bunları kullanmamanız gerekir.

Güç kazanmak ve sağlıklı yaşam için https://www.recete.com/omega-3-ve-balik-yaglari/ sayfasından balık yağlarına bakabilir ve satın alabilirsiniz.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA