19 MART 2019
Advert
Advert

Başbakan Yıldırım: Millet ittifakının dört resmi, bir gizli ortağı var

Başbakan Binali Yıldırım, CHP´nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce üzerinden Millet ittifakını eleştirerek, "Adaylığı belli olur olmaz Edirne’ye gitti. Millet Selimiye’yi ziyaret edecek, kampanyaya oradan başlatacak sandı. Bir de baktık ki zindanda arkadaşıyla buluşuyor. Selahattin Demirtaş’la bir araya geldi. Bunların, bu ittifakın dört resmi ortağı, bir gizli ortağı var. Gizli ortak HDP-PKK’dır" dedi.

Başbakan Yıldırım: Millet ittifakının dört resmi, bir gizli ortağı var

​Başbakan Binali Yıldırım, Ankara’nın Mamak ilçesi Yeşilbayır Mahallesi'nde partisinin düzenlediği mitinge katıldı. Parti otobüsünden kalabalığa seslenen Başbakan Yıldırım, 24 Haziran günü ikinci bayramın yapılacağını belirterek Ak Parti döneminde yapılan yatırımları anlattı. Başbakan Yıldırım, diğer cumhurbaşkanı adaylarının ortak noktasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçilmesini engellemek olduğunu ifade ederek, "24 Haziran’da yıkım ekibine gereken cevabı verecek misiniz? İnce eleyip, sık dokuyup, İnce’yi eleyip Erdoğan’ı seçecek misiniz? Mamak işi bitirmiş. Mamak sabırsızlanıyor. Gün sayıyor. Biz sizlerle gurur duyuyoruz. Piyasada adaylar var dolanıyorlar. Bol bol konuşuyorlar, vaatte bulunuyorlar. Şimdi söylediklerine bakıyorsun, ortak bir noktaları var. O da ne biliyor musun; Recep Tayyip Erdoğan’ı indirelim de ne olursa olsun. Peki buna güçleri yeter mi? Mamak buna izin verir mi? Esasında ne tesadüf bazı dost bildiğimiz ülkelerde aynı şeyi söylüyor. Bunlarla aynı yere vurgu yapıyorlar, 'Tayyip Erdoğan olmasın.' Sana mı soracak bu millet, senden mi emir alacak. Bu millet Türkiye sevdalısı, adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan’ı sana mı yedirecek” dedi.

‘BU İTTİFAKIN GİZLİ ORTAĞI HDP, PKK’DIR’

Daha sonra diğer cumhurbaşkanı adaylarının vaatlerini anımsatan Binali Yıldırım, şöyle konuştu:

“Bunlar vaatlerde bulunuyorlar. Vaatte bulunanın kim olduğuna bir millet bakar. Önceden bu ülke için yaptığın tek bir hizmet var mı, iş var mı? Köprü, havalimanı, okul, hastane yaptın mı? E ne konuşuyorsun? Hiçbir tecrüben, eserin yok. Boş konuşuyor. Bu ülkede 15 yılda Türkiye’yi üç kat büyüten iktidar kim? 15 yılda bin 245 yeni hastane yapan, 20 bin kilometre bölünmüş yol yapan, 131 yeni üniversite kuran hangi parti? Geri kalanını da bırakalım Muharrem İnce saysın. Üç gün boyunca saya saya bitiremez Muharrem İnce. O ancak polis memuruna küfür saymakla  vaktini geçirsin. Başka iş bilmez bunlar. Ondan sonra çıkıp diyeceksin ki; herkesin cumhurbaşkanı olacağım. Öyle yağma yok. Adaylığı belli olur olmaz Edirne’ye gitti. Millet Selimiye’yi ziyaret edecek, kampanyaya oradan başlatacak sandı. Bir de baktık ki zindanda arkadaşıyla buluşuyor. Selahattin Demirtaş’la bir araya geldi. Bunların, bu ittifakın dört resmi ortağı, bir gizli ortağı var. Gizli ortak HDP-PKK’dır. Milletimin bunu bilmesini istiyorum. Bu ülkenin birliği için çok bedel ödedik. Şehitler, gaziler verdik. Herkes aklını başına toplasın. Bu ülkenin birliğine, bağımsızlığa göz dikenlere karşı millet dimdik ayakta olduğu gibi, aynı şekilde ülkeyi korumaya hazırdır. Her zaman görev başındadır.”

‘HANGİ HAKLA KÜRTLERE DEVLET KURMAYA KALKACAKSINIZ’

Türkiye üzerinde oyunlar oynandığını ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, “Emperyal güçler Türkiye’nin güney sınırlarında bir terör devleti kurmak istiyor. Buna izin verir miyiz?  Ülkemizi bölmeye çalışanlara fırsat var mı? Kürtlere devlet kuracaklarmış. Siz kimsiniz, siz hangi hakla Kürtlere devlet kurmaya kalkacaksınız. Devlet, Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Kürtlerin kanı canı üzerinden planlarınızı gerçekleştirmenize bu millet izin verir mi? Vermez. Yarın öbür gün Mamaklılar daha çok çalışacak. Seçimi kazanırsak, eskiye döneceğiz diyorlar. Biz de seçimi kazandığımızda daima ileriye gideceğiz, durmak yok diyoruz. Eskide ne var 15 Temmuz var, 17-25 Aralık var. Gezi var, Cumhurbaşkanı seçtirmeyen vesayet var. Ak Parti’yi kapatma girişimi, Ergenekon-Balyoz, 80 darbesi var. Var oğlu var. Bunları mı ülkeye yaşatacaksınız. Biz diyoruz ki; artık bu darbe, bu vesayet defterlerini kapatalım. Cumhur ittifakını en güçlü şekilde Meclise göndereceğiz. Ak Parti vekillerini en güçlü şekilde Meclis’e göndereceğiz. “

'BUNLAR HAYAL TÜCCARLARI'

Başbakan Binali Yıldırım, Mamak'tan sonra Keçiören ilçesinde düzenlenen mitingde partililere seslendi. Binali Yıldırım, 24 Haziran seçimlerini anımsatarak, şunları söyledi:

"Büyük gün yakın. Keçiören 24 Haziran seçimine, zafer bayramına hazır mı? Ankara'da rekora imza atacak mısın Keçiören? Adaylar piyasada dolanıyor, dolandıkça kördüğüm oluyor. Bol laf, icraat sıfır. Bunların karnelerini bol sıfırlı olarak Pazar günü verecek miyiz? Bugün yaptığımız dünyanın en büyük havaalanına cumhurbaşkanımız ilk inişi gerçekleştiriyor. Adam odur ki dünyada bıraka bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser. Diğer adayların bu ülke için yaptığı en ufak eserleri var mı? Hayal satıyorlar, bunlar hayal tüccarları. 2 gün sonra sandığa gideceğiz ve güçlü hükümet için milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ı rekor oyla seçeceğiz."

'YOLLARI BÖLERİZ, TÜRKİYE’Yİ BÖLDÜRTMEYİZ'

Başbakan Binali Yıldırım, Keçiören'in ardından Yenimahalle ilçesinde düzenlenen mitingde partililere seslendi. Gençlerin, Türkiye'nin aydınlık geleceği olduğunu kaydeden Başbakan Yıldırım, şunları söyledi:

"24 Haziran'da Yenimahalle, yeni bir destan yazacak mısınız? Erdoğan’ı cumhurbaşkanı seçecek mi? Güçlü Meclis için AK Parti'ye, vekillerine kuvvetli destek verecek mi? Ak gençler hazır mısınız? Gün, yeni bir zafere imza atma günüdür. Ağzı olan, bilen de bilmeyen de konuşuyor. Yapan da konuşuyor, hiçbir eseri olmayan da konuşuyor. Yolları böleriz de Türkiye’yi böldürtmeyiz. Ay yıldızlı bayrağımız şehitlerin kanıyla bu hale geldi. Gençler, siz bizim bugünümüz, yarınımız, aydınlık geleceğimizsiniz. AK Parti’nin başarısının sırrı sizlersiniz. Ankara’ya yeni metro hatları yapıyoruz.y Yeni bir stadyum 55 bin kişilik, bir de 'Millet Bahçesi' yapıyoruz. Türkiye’nin en büyük fuar alanını yine Ankara’ya yapıyoruz. Yenimahalle’nin de hizmete ihtiyacı var."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşi tarafından bıçaklanan ağabey öldü
Kardeşi tarafından bıçaklanan ağabey öldü
Sızıntı olan Alucra Barajı'na kimse yaklaştırılmıyor
Sızıntı olan Alucra Barajı'na kimse yaklaştırılmıyor