KÜLTÜR SANAT
Giriş Tarihi : 10-01-2020 02:38

Başkan Demir, sanatçılarla buluştu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Şehir Buluşmaları' kapsamında ses ve sahne sanatları eğitmenleriyle biraraya geldi. Başkan Demir, "Sanat, bir şehrin gelişmişliğini gösteren önemli kriterdir. Sanatta da adından söz ettiren bir Samsun hedefliyoruz" dedi.

Başkan Demir, sanatçılarla buluştu

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Şehir Buluşmaları’ kapsamında Bayraktepe Tabiat Parkı tesisinde ses ve sahne sanatları eğitmenleriyle bir araya gelen Başkan Mustafa Demir, sanat ve sanatçıların önemine dikkat çekti. Sanatçıların talep ve önerilerini dinleyen Başkan Demir, “Samsun'un sanatta da adından söz ettiren bir şehir olması en büyük arzumuz” dedi.

SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ

Samsun’u geleceğe taşımak için var güçleriyle çalıştıklarına değinen Başkan Demir, “Şehrimiz her alanda gelişiyor. Ekibimizle birlikte hafta sonu dahi tam mesai yapıyoruz. 1 milyon 350 bin insanımızı eşit şekilde hizmete kavusturmak için çalışıyoruz. Samsun'umuz, çocuklarımız ve gençlerimizin geleceği adına çok güzel hizmetleri gerçekleştirme gayretindeyiz. Bu sorumlulukla çalışıyoruz. Ancak bir şehir sadece yol ve binadan ibaret değildir. Sanat da, bir şehrin, bir milletin en önemli gelişmişlik kriterlerindendir. Sanatı olmayan hiçbir milletin var olma şansı yoktur. Sanat bir kültürdür. Bu bakımdan sorumluluk omuzlarınızda çok büyük. Sizlerin yapacağı faaliyetlerde belediye olarak elimizden geldiği ölçüde yanınızdayız" diye konuştu.

HERKES EŞDEĞER HİZMETE LAYIK

Samsun'un gelişmesi adına her alanda, herkese görev düştüğüne işaret eden Başkan Demir, “Biz şehrimiz için çalışırken bu şehrin insanı da elinden geleni yapacak ve hep birlikte gelecek nesillerimize çok daha iyi bir şehir bırakacağız. Özellikle sanat alanında sizlerin yapacağı çalışmalar şehrimizi bu alanda da daha ileri taşıyacaktır. Sizler şehrimizde sanatın gelişmesi adına önemli rol üstleniyorsunuz. Bu bakımdan biz sanat ve sanatçılarımızı çok önemsiyoruz. Ayrıca şehrimizde Güzel Sanatlar Fakültemizin olması önemli bir avantaj. Bu fakültemizde değişik bölümlerin olması sanat, kültür ve mimaride çok ciddi katkı sağlıyor. Gençlerimizin sanatta, kültürde, çevrede, doğada ve birçok alanda ilgilenmesi gerekmektedir. Bunun da en iyi yolu sanattır. Samsun'un sanatta da adından söz ettiren bir şehir olması en büyük arzumuz. Sanatçılarımıza kapımız her zaman açık” ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI