GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-02-2021 14:46   Güncelleme : 05-02-2021 16:33

Başkan Demir, Tarım Bakanı Pakdemirli'ye Samsun'u anlattı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere kente gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye Samsun'u anlattı, proje ve çalışmalarla ilgili bilgi sundu. Bakan Pakdemirli, katıldığı Tarım - Orman Sektörü toplantısında ise Karadeniz'de hamsi avının başlayacağı tarihi açıkladı.

Başkan Demir, Tarım Bakanı Pakdemirli'ye Samsun'u anlattı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli,  çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Samsun'a geldi.  Bakan Pakdemirli, beraberinde Samsun Valisi Zülkif Dağlı ile birlikte ilk olarak Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'i makamında ziyaret etti. Başkan Demir, Bakan Pakdemirli'ye kentte sürdürülen çalışmalar, projeler ve yatırımlarla ilgili bilgi verdi. Ardından da Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nin fotoğrafını hediye etti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti İl Başkanlığı'na da giderek İl Başkanı Ersan Aksu ve yönetim kurulu üyeleriyle de görüştü. Cuma namazını Büyük Camii'de kılan Bakan Pakdemirli, Ömer Halis Demir Salonu'nda düzenlenen Tarım - Orman Sektör toplantısına katıldı.

HAMSİ AVI 7 ŞUBAT'TA SONA ERİYOR

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, burada yaptığı konuşmada Karadeniz'de bazı bölgelerde uygulanan kısmi hamsi avı yasağının 7 Şubat'ta saat 00.01'den itibaren sona ereceğini, ayrıca Karadeniz'e kıyısı bulunan tüm il müdürlüklerinde en fazla 2 karaya çıkış noktası belirleneceğini, avlanan hamsilerin de bu noktalardan il/ilçe müdürlüğü gözetiminde çıkarılacağını ifade etti.

Bakan Pakdemirli,  daha sonra Samsun'da  balık fabrikası ve  Kızılırmak Deltası'nı gezdi. Pakdemirli,  Atakum Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek AK Parti Samsun Gençlik Kolları Kongresi'ne katıldıktan sonra Ankara'ya dönecek.

SAMSUN HABER HATTI