Başkan Erdoğan Tok: 3 bin kadına kurs veriliyor

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, belediye bünyesinde açılan 80´i aşkın branşta 3 bin kadına kurs verildiğini söyledi. Tok, kursta üretilen ürünlerin bir çok alanda açılan stantlarda satılarak kadınlara ekonomik kazanç sağladığını da belirtti.

Başkan Erdoğan Tok: 3 bin kadına kurs veriliyor
Başkan Erdoğan Tok: 3 bin kadına kurs veriliyor cihan

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, beraberinde Samsun’un tek kadın milletvekili Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, Ak Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol ve Kadın Kolları Başkanı Halime Kesmen ve İlkadım’da görev yapan kadın muhtarların katılımıyla, kadınların kendi el emekleri ile ürettikleri mozaik ve seramik eserlerin sergilenerek satıldığı Semra Kavrak Mozaik ve Seramik Atölyesine ziyaret etti.

Burada ilçe genelinde 3 bin kadına kurslar düzenlediklerini anlatan Başkan Tok, "Hanım kardeşlerimizin el emekleri, göz nurları ile seramik ve mozaikten yaptıkları eserler oldukça güzel. Bin yıllık geleneklerimiz ve motiflerin bir arada kullanılmasıyla ortaya çıkan eserler bizleri sevindiriyor. Diğer yandan bu eserlerin satılarak aile ve ülke ekonomisine katma değer oluşturması oldukça önemli. Hanım kardeşlerimizin sosyal hayatın her alanında yer almalarının önemli olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle İlkadım Belediyesi olarak hanım kardeşlerimize yönelik yüze yakın kurs ile üç binden fazla bayan kursiyerimize kurs vermekteyiz. Bu kurslarda üretilen ürünler birçok alanda satılmakta. Kadınların toplum içerisinde hak ettikleri yeri almaları için elimizden gelen desteği sağlıyoruz ve sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Tok, Derebahçe Sosyal Tesisleri, Yıldıray Çınar Kültür Merkezi, Unkapanı Kültür Merkezi, Kılıçdede Kültür Merkezi ve İlkadım Kültür Merkezi olarak 5 ayrı noktada, kuyumculuk ve kazaziye, sıcak cam sanatı, hediyelik halı dokuma, heykel, seramik ve mefruşat gibi el sanatlarından oluşan 80'i aşkın branşta 114 eğitmenle verilen kurslara ilginin büyük olduğunu da dile getirdi.

Ak Parti Samsun Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan da Samsun’un tek kadın milletvekili olarak hanımları siyasette ve sosyal alanlarda daha çok görmek istediğini belirterek, “Bir kadın olarak elbette ki ihtiyaç ve dertlerinizi çok iyi anlıyorum. Bu nedenle elimden gelen her desteği sağlayarak mutlu aileler dolayısıyla da mutlu bir toplum oluşturmak için çabalıyoruz. Semra Kavrak tarafından açılan bu kursta ortaya koyduğunuz eserler emek ve sabır isteyen eserler. Başta böyle bir kurs ile hanımlara öncülük eden Sema Kavrak’a ve kursa devam eden kursiyerlere başarılar diliyorum” diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı