GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-01-2020 09:57

Başkan Mustafa Demir'den öğrencilere 'Kuş Cenneti' gezisi sözü!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi ve "Dünyada omuzları üzerinde en fazla sorumluluk olan nesil sizsiniz. Ama bunun üstesinden kolaylıkla geleceğinize eminim" dedi. Başkan Demir öğrencilere Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti gezisi sözü de verdi.

Başkan Mustafa Demir'den öğrencilere 'Kuş Cenneti' gezisi sözü!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım İlçesi'ndeki 29 Derslik, 804 öğrencisi bulunan Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen 'Kariyer Günleri' programında öğrenciler ile tecrübelerini paylaştı.

EN FAZLA SORUMLULUK SİZİN NESLİNİZDE

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir öğrencilere eğitim hayatı başta olmak üzere iş ve siyaset yaşantısı hakkında yaptığı söyleşide, "İnsanın en verimli olduğu yaşlardasınız. Bu yaşlarda yeteneklerinizi ortaya koymak, geliştirmek için çalışmalısınız. 7,5 milyarın üzerinde nüfusu bulunan dünyada omuzları üzerinde en fazla sorumluluk olan nesil sizsiniz. Ama bunun üstesinden kolaylıkla geleceğinize eminim. Bunu başardığınızda 20 - 25 yıl sonra ülkenin geleceği hakkında karar alacak pozisyonlarda olacaksınız. Allah bahtınızı açık etsin" dedi.

ÖĞRENCİLERE KUŞ CENNETİ GEZİSİ SÖZÜ

Söyleşinin ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e Okul Müdürü Mustafa Dilek tarafından günün anlam ve önemine binaen plaket takdim edildi. Başkan Demir okulun sanat eğitmenlerinden Doğa Sanatçısı Bahar Değirmenci tarafından Kuş Cenneti'ni anlatan Çınar ağacı yaprağına yapılmış bir bülbül türü olan Kızılgerdan hediye edilmesi üzerine, "Çok değerli ve güzel bir çalışma. Bu güzel hediyeniz için çok teşekkür ediyorum. Bugünün anısına belediyemiz olarak okulumuzun öğrencilerini Kuş Cenneti'ne götüreceğiz" diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI