18 NİSAN 2019

Başkan Şenol Kul: Terme bisiklet şehri olacak

Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği (EKOBİD) üyeleri tarafından Samsun'un Terme ilçesine Bisiklet Turu düzenlendi. Dernek üyeleri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Şenol Kul, “Terme’yi bisiklet şehri yapma yolunda çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Başkan Şenol Kul: Terme bisiklet şehri olacak

Samsun’da 2016 yılında kurulan ve çevreci etkinliklere imza atarak takdir toplayan Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği (EKOBİD) üyeleri Terme ilçesine Bisiklet Turu düzenlendi. Atakum Halk İskelesi'nden başlayan bisiklet turu, Terme Gölyazı yaban hayatı koruma alanına kadar devam etti. 30 dernek üyesinin katıldığı programda çevre temizliğine dikkat çekmek için temizlik çalışmaları da yapıldı. 

SUBAŞI’DAN BAŞKAN KUL’A TEŞEKKÜR
Çevre duyarlılığından dolayı Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’a teşekkür eden EKOBİD başkanı Tanju Subaşı, “Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği olarak ekoturizm çalışmaları kapsamında ilimizde bulunan doğal koruma alanlarını ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Bugünkü etkinliğimiz kapsamında Terme ilçemiz için 173 km pedal attık. Gölardı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası ve Amazon Tabiat Parkı doğal zenginlikleri ile gerçekten el değmemiş bir güzelliğe sahip. Gölleri, ormanlık alanları, sazlık alanları ve denizi ile birçok güzelliği bir arada sunuyor. Terme'de çevreci bir belediye başkanı olması, her şeyin başının eğitim ve çevre ile mümkün olacağını düşünmesi de Terme geleceği adına umut verici. Güleryüzü ve alakası için kendisine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

KUL: TERME'DE BİSİKLET KULLANANLARIN SAYISI FAZLA
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ise bisiklet turizminin bölgede geliştirilmesi ve turizmin çeşitlendirilmesi anlamında adeta seferberlik ilan ettiklerini ve bu yönde gece-gündüz çalıştıklarını ifade ederek, "Terme’de bisiklet kullanan vatandaşlarımızın sayısı oldukça fazla. Bu nedenle de hizmet sınırlarımız içerisindeki cadde ve sokaklarda bisiklet kullanan hemşehrilerimizin rahatlıkla gezecekleri yollar yapıyoruz. Daha sağlıklı ve daha güzel bir Terme için hep birlikte çalışıyoruz" diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da hastasının yaşam mücadelesinden etkilendi, beste yapıp, klip çekti
Samsun'da hastasının yaşam mücadelesinden etkilendi, beste yapıp, klip çekti
Trafikteki gece denetiminde fıkra gibi diyaloglar
Trafikteki gece denetiminde fıkra gibi diyaloglar
maltepe escort bayan