23 EYLÜL 2018

Başkan Tok, kirveliğini yaptığı genci askere uğurladı

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 2004 yılında kirveliğini yaptığı Hasan Bilgin´i 13 yıl sonra sürpriz yaparak askere uğurladı.

Başkan Tok, kirveliğini yaptığı genci askere uğurladı

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 2004 yılındaki başkanlığı döneminde düzenlenen sünnet şöleninde kirveliğini yaptığı Hasan Bilgin'i 13 yıl sonra askere uğurladı.

Katıldığı asker uğurlama töreninde karşılaştığı kirvesi olduğu genci kucaklayan Başkan Tok, “2004 yılında Belediyemizin düzenlediği Sünnet Şölenine katılarak minik yavrularımıza kirvelik yapmıştık. Bu gece asker uğurlama merasimine katıldığımız Hasan Bilgin kardeşim de o minik yavrularımızdan biriydi. Şimdi asker çağına gelmiş ve vatani görevini yerine getirecek koca bir delikanlı olarak görmek bizleri hem duygulandırıyor hem de gururlandırıyor. Elimizden geldiğince İlkadımlı hemşerilerimizim bütün anlamlı günlerinde yanlarında olmaya çalışıyoruz. Bu gecede de Bilgin ailesinin anlamlı gününde Hasan Bilgin evladımızı vatani görevini yerine getirmeden önce düzenledikleri asker uğurlama merasimine katılarak yanlarında olmaktan mutluluk duydum. Bizler Hasan evladımıza sürpriz yapmak isterken kendisinin 13 yıldır sakladığı gazete kupürleri bize çok anlamlı ve güzel bir sürpriz oldu. Rabbim evladımız Hasan Bilgin ve bütün kınalı kuzularımıza vatani görevlerini kazasız belasız yerine getirerek ailelerinin yanına dönmeyi nasip eder” dedi.

Kendisinin kirvesi olan Başkan Tok'a askere uğurlama törenine katılmasından dolayı büyük bir sevinç yaşadığını belirten Hasan Bilgin, “13 yıl önce sünnet merasimimde Başkanımız Erdoğan Tok kirveliğimi yapmıştı. Etkinlik gazetede yayınlanmış ve küçük yaşta olmama rağmen benim için büyük önem taşıyan gazete kupürlerini saklamıştım. Bir çocuk olarak en önemli günümde yanımda olan Başkanımız bu gün de bir genç olarak asker uğurlama merasimime katılarak en önemli günümde yine yanımızda oldu. Başkanımız Erdoğan Tok’a bu duyarlı davranışlarında dolayı şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada polise ‘Geberin’ diyen muhtara gözaltı
Sosyal medyada polise ‘Geberin’ diyen muhtara gözaltı
3 'sakin şehir' daha geliyor
3 'sakin şehir' daha geliyor