26 EYLÜL 2018

Başkan Tok: Yaşlılara sahip çıkmayanın geleceği olmaz

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, yaşlıların toplumunun hem geçmişi, hem de hafızası olduğunu belirterek, “Büyüklerimiz deneyimlerini, örflerini, adetlerini, geleneklerini gelecek nesillere aktarma noktasında önemli bir görev üstleniyor. Bu manada toplumun hafızası olan yaşlılara sahip çıkmayanın geleceği olmaz” dedi.

Başkan Tok: Yaşlılara sahip çıkmayanın geleceği olmaz

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Samsun Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma, Yaşlıları Koruma Derneği organizesiyle gerçekleştirilen buluşmaya ev sahipliği yaptı. Büyükşehir Belediyesi Huzurevi ile Hasköy Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan yaşlıların elini öpen Başkan Tok, Türk sinemasının emektar aktörlerinden 'Şişko Nuri' lakaplı Sıtkı Sezgin ile de sohbet etti.

“Yaşlısına sahip çıkmayanın geleceği olmaz”
Yaşlılarla biraraya geldikten sonra gazeteclere açıklamada bulunan Başkan Erdoğan Tok, yaşlısına sahip çıkmayan toplumların geleceği olmayacağını belirterek, "İnsan doğumundan ölümü arasına her zaman sevgiye, saygıya, hürmete muhtaç bir varlıktır. Biz Türk milleti olarak örf, adet ve göreneklerimiz gereği yaşlılarımıza ve büyüklerimize sevgi ve saygıyı önemseyen bir toplumuz Yaşlılarımıza sahip çıkmak, onların geçmişine yakışır şekilde hayatlarını sürdürmelerini sağlamak asli görevlerimizden olmalıdır” dedi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kızgın eş, parkta tartıştığı eşini tabancayla vurdu
Kızgın eş, parkta tartıştığı eşini tabancayla vurdu
Emekli albay oğlunu öldürdü, eşini ve kızını yaraladı
Emekli albay oğlunu öldürdü, eşini ve kızını yaraladı