23 EYLÜL 2018

Başkan Tok´tan ´Benimle 10 Dakika Okur Musun?´ projesine destek

Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atatürk Ortaokulu tarafından düzenlenen “Benimle On Dakika Okur Musun?” kitap okuma etkinliği projesine kitap okuyarak destek oldu.

Başkan Tok´tan ´Benimle 10 Dakika Okur Musun?´ projesine destek

Atatürk Ortaokulu tarafından düzenlenen “Benimle On Dakika Okur Musun?” etkinliği Yabancılar Pazarındaki açık alanda gerçekleştirildi. Etkinliğe İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Kurtoğlu, Yabancılar Dernek Başkanı Ali Akyüz, İlkadım Belediyesi Meclis Üyesi Turan Ordulu, Samsun Yabancılar Çarşısı Kırtasiyeciler ve Oyuncakçılar Odası Başkanı Olcay İnanç, Atatürk Ortaokulu Müdürü Rasim Nerse’nin yanı sıra çok sayıda esnaf ve öğrenciler katıldı ve birlikte kitap okudu.

OKUMA ALIŞKANLIĞI ÇOCUK YAŞTA KAZANDIRILMALI
Etkinliğe kitap okuyarak destek veren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Kitap, fertlerin ve milletlerin hayatını değiştiren, yenileyen ve ilerlemelerini sağlayan en önemli vasıtalardan birisidir. “Yüce Allah’ın peygamberimize ilk emri ‘Oku’ dur. Her bilgi okumakla öğrenilmektedir. Okumak, çocuk ve gençlerimizi okumaya alıştırmak, en büyük görevlerimizdendir. Özellikle çocukluktan itibaren kazandırılması gereken okuma alışkanlığı çok önemlidir. Hayatı anlamamıza yardımcı olan kitaplara karşı çocukların sevgisini arttırmak, onları kitapla tanıştırmak, kitapların renkli ve sıcak dünyasını çocuklarımıza sunmak, okuyan bir nesil yetiştirmek sosyal ve kültürel belediyeciliğimizin anlayışıdır” dedi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada polise ‘Geberin’ diyen muhtara gözaltı
Sosyal medyada polise ‘Geberin’ diyen muhtara gözaltı
3 'sakin şehir' daha geliyor
3 'sakin şehir' daha geliyor