Başkan Yılmaz: Samsun Kızılırmak Deltası´ndaki istilaya müsaade etmem

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Allah´ın bahşettiği bir cennet olan Kızılırmak Deltası´nın istila edilmesine müsaade etmeyeceğini söyledi. Yılmaz, buradaki kaçak yapıların ev değil ´villa´ olduğunu da söyledi.

Başkan Yılmaz: Samsun Kızılırmak Deltası´ndaki istilaya müsaade etmem
Başkan Yılmaz: Samsun Kızılırmak Deltası´ndaki istilaya müsaade etmem cihan

Samsun Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyon Başkanı Emin Karaman ve komisyon üyelerini makamında kabul eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, UNESCO dünya mirasına girmeye aday olan Kızılırmak Deltası'ndaki son durumla ilgili bilgi verdi.

Başkan Yılmaz, Allah'ın bahşettiği bir cennetin olan Kızılırmak Deltası'nın istila edilmesine hiç bir zaman müsaade etmeyeceklerini belirterek, "Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak kaçak yapıya karşı her zaman mücadele içindeyiz. Kızılırmak Deltası’nda bulunan Kuş Cenneti’nde yaptığımız çalışmalar Türkiye’ye örnek olacaktır. Burada yazlığı bulunan vatandaşların ‘evimizi yıkıyorlar’ diyerek bir algı oluşturma çabası vardı. Buraya her gittiğimizde içimiz acıyordu. Çünkü ev denilen yerleşim alanları bildiğiniz villa idi. Yani burada kimse yaşamıyor, sadece yazlık olarak kullanılan yerlerdi. Üstelik depreme dayanıksız. Allah korusun bir deprem anında felaketler kaçınılmaz olacaktı" dedi.

Samsun Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyon Başkanı Emin Karaman da Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ndeki kaçak yapılaşma konusunda büyük mücadele örneği sergileyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve ekibini tebrik etti. Karaman, "Burada Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı çalışmalar ve verdiği mücadele oldukça büyük. Özellikle delta sınırları içinde yer alan kaçak yazlıkların yıkımındaki dik duruşunuzdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Kanunsuz işlerin karşısında olduğunuzu görmek biz çevrecileri çok mutlu ediyor. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

KAYNAK: samsun.bel.tr

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı