GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-08-2018 08:57   Güncelleme : 11-08-2018 14:49

Batan teknedeki Samsunlu balıkçı hayatını kaybetti

İstanbul Beylikdüzü Kavaklı sahilinde dün akşam saatlerinde içinde 6 kişinin bulunduğu tekne battı. Teknedeki 5 kişi kurtarılırken, Samsunlu balıkçı Cemal Keskin'in cesedi dalgıçlar tarafından bulundu. BU arada balıkçı teknesinin devrilerek batma anları ise sahilden cep telefonu kamerası ile görüntülendi.

Batan teknedeki Samsunlu balıkçı hayatını kaybetti

Olay, İstanbul Beylikdüzü Kavaklı Mahallesi'nde dün akşam saat 20.00 sıralarında meydana geldi. Kavaklı sahil açıklarında içinde 6 kişinin bulunduğu tekne henüz bilinmeyen bir nedenle denizde sabit duran dubaya çarparak devrildi. Teknenin battığını gören çevredekiler durumu hemen polis, sahil güvenlik ve sağlık ekiplerine bildirdi. 

Bu sırada teknede bulunan 5 kişi yakınlardaki yat limanından hareket eden bir bot tarafından kurtarıldı. Teknedeki Samsunlu balıkçı 65 yaşındaki Cemal Keskin ise  denizde kayboldu. Olay yerine gelen Sahil Güvenlik ve Dalış, Emniyet, Güvenlik, Arama, Kurtarma(DEGAK) timleri kayıp olan balıkçıyı aramak için çalışma başlattı. Bu sırada 4 çocuk babası Cemal Keskin'in yakınları arama çalışmalarını gözyaşı dökerek izledi.

Saatler sonra ise ekipler Cemal Keskin'in cesedini, teknenin battığı yerin yaklaşık 100 metre uzağında denizin dibinde buldu. Kıyıya çıkarılan Keskin'in cenazesi, ambulansla Beylikdüzü Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı. Cemal Keskin'in oğlu ise babasının cesedinin bulunduğu haberiyle büyük bir acı yaşadı.  

SAMSUN'UN TERME İLÇESİNDE TOPRAĞA VERİLECEK
Bir yıl önce 25 yaşındaki oğlu kalp krizinden öldüğü belirtilen Cemil Keskin'in cenazesi Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak otopsinin ardından memleketi Samsun'a gönderilecek. Cemal Keskin'in cenazesi Samsun'un Terme ilçesinde toprağa verilecek.

TEKNENİN BATMASI SANİYE SANİYE GÖRÜNTÜLENDİ
Bu arada balıkçı teknesinin batması sahilden cep telefonu ile görüntülendi. Görüntülerde; tekne önce devriliyor, daha sonra ise batmaya başlıyor. Bu sırada teknenin içinde bulunan kişiler denize atlıyor. Karada bulunan bazı vatandaşlar bu sırada hem sahil güvenliğe haber verirken hem de teknede bulunan kişilere denizde sabit duran dubaya gitmelerini söylüyor. Denize atlayan kişiler yüzerek kurtulmaya çalışıyor. 

BALIKÇI TEKNESİ VE ZODYAK BOT YARDIMA GELİYOR
Görüntülerin devamında çevredeki vatandaşların uyarmasıyla önce bir balıkçı teknesi yardıma geliyor. Balıkçı teknesi, batan teknedekilere yardım etmeye çalışıyor. Bu sırada yakınlarda bulunan yat limanından bir Zodyak botun da yardıma geldiği görülüyor. Aynı dakikalarda batan teknenin denizin üstünde kalan kısmında 2 kişinin, dubada da bir kişinin beklediği görülüyor. 

5 KİŞİ SON ANDA KURTARILIYOR
Yardıma giden balıkçı teknesi ve Zodyak bot yardım bekleyenleri tek tek kurtarıyor. Sahil kenarında bekleyen bazı vatandaşlar da telefonda sahil güvenlik ekiplerine olayın yaşandığı mevkii anlatmaya çalışıyor. Görüntülerin sonunda, ise bir sahil güvenlik teknesinin geldiği görülürken, videoyu çeken kişi, Zodyak botun 5 kişiyi kurtardığını belirtiyor.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA