GENEL
Giriş Tarihi : 05-03-2021 11:41   Güncelleme : 05-03-2021 11:41

Bitlis şehitlerine veda!

Bitlis Tatvan'da helikopter düşmesi sonucu şehit olan 11 asker için Elazığ'da tören düzenlendi. Şehit naaşları önce Ankara'ya ardından toprağa verilmek üzere memleketlerine uğurlanacak.

Bitlis şehitlerine veda!

Bitlis'in Tatvan İlçesi Çekmece köyü kırsalında dün  Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ait Cougar tipi helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 11 askerin naaşları Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi'nde yapılan otopsi işlemlerinin ardından ambulanslarla Elazığ'a getirildi.

Şehit 11 asker için Elazığ 8. Kolordu Komutanlığı'nda tören düzenlendi. Törende şehitlerin yakınları gözyaşına boğuldu. Ardından şehitlerin naaşı askeri uçaklara konuldu ve resmi tören için Ankara'ya uğurlandı. Buradaki törenden sonra şehitler toprağa verilmek üzere memleketlerine gönderilecek.

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ

Kaza kırıma uğrayan helikopterde bulunan Korgeneral Osman Erbaş (Yozgat-Yerköy), Astsubay Üstçavuş Nazmi Yılmaz (Kahramanmaraş-Afşin), Albay Şentürk Aydınyer (Kars), Yüzbaşı Salih Sarıoğlu (Samsun-Bafra), Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Demir (Kahramanmaraş-Onikişubat), Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ömer Umulu (Kırıkkale), Pilot Yüzbaşı Tayfun Kureş (Trabzon-Of), Pilot Yüzbaşı Gökhan Uysal (Afyonkarahisar-Dinar), Astsubay Kıdemli Çavuş Şükrü Karadirek (Afyonkarahisar), Uzman Çavuş Tolga Demirci (Kayseri-Pınarbaşı) ve Uzman Çavuş Hakan Gül (Amasya) şehit oldu.

Yaralı askerler Binbaşı Alptekin Köprülü (Gümüşhane) ve Yüzbaşı Ender Uzunçakmak'ın (Ordu-Kabadüz) tedavileri sürüyor.