GENEL
Giriş Tarihi : 03-05-2020 00:16   Güncelleme : 03-05-2020 00:16

Bitlis'te çatışma: 2 asker şehit, 4 yaralı

Bitlis kırsalında sürdürülen operasyonda Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada Uzman Çavuş Eyüp Fidan ile Uzman Çavuş Hasan Kuzu şehit oldu, 4 asker de yaralandı.

Bitlis'te çatışma: 2 asker şehit, 4 yaralı

Bitlis Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Bitlis Valiliği İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca, Bitlis İli Merkez İlçesi kırsalında icra edilmekte olan 'Şehit J.Uzm.Onb. Erhan Bahargülü 2020-37' operasyonu esnasında, (1) JÖH timine 02.05.2020 tarihinde saat 18.50 sıralarında bir gurup BTÖ mensubu tarafından silahlı saldırı gerçekleştirilmiştir. Meydana gelen silahlı saldırı olayında; Bitlis İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli kahraman 2 personelimiz şehit olmuş, 4 personelimiz ise yaralanmıştır. Yaralılarımız, Bitlis Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Çatışma bölgesinden kaçan BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek için hava destekli operasyon icra edilmektedir. Güvenlik güçlerimiz bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde operasyonlarını arttırarak, terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdürecektir" denildi.

BU arada şehit askerlerin Uzman H. VI.Kad. Çavuş Eyüp Fidan'ın Aksaray, Uzman Çavuş Hasan Kuzu'nun Balıkesir nüfusuna kayıtlı oldukları belirtildi.