GENEL
Giriş Tarihi : 03-01-2021 16:29   Güncelleme : 03-01-2021 16:29

Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Bulu'dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Melih Bulu, atanmasına yönelik eleştirilerin ardından ilk kez açıklama yaptı.

Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Bulu'dan açıklama

Twitter hesabından "Merhaba Boğaziçi" başlığıyla paylaştığı mesajda Prof. Dr. Melih Bulu, "Boğaziçi'nin taraf olmadığı problemlere malzeme yapılması en çok Boğaziçi'ne zarar verir. Unutmayalım ki hepimiz aynı gemideyiz" dedi.

"Üniversite olarak bizi asıl işimiz olan bilimsel üretimden uzaklaştıracak her türlü girişime birlikte karşı gelmemiz gerekir" diyen Bulu, sorunların şeffaf şekilde konuşarak çözüleceğine inanan bir yönetim tarzı olduğunu savundu.

Üzerinde çalışmayı hedeflediği başlıkları 4 maddede ele alan Bulu, üniversitenin dünyadaki yerinin "ilk 500'ün dışına düştüğünü", sektörle işbirliğinin ve "bilgiyi ticarileştirecek ekosistemin" geliştirileceğini belirtti.

"Yuvaya dönüşümün heyecanı içerisindeyim" diyen Bulu, "Çay alıp manzarada yudumlamayı, kucağıma zıplayıp yediğim her şeye ortak olan kedileri çok özlediğimi söylemek isterim" sözlerine açıklamasında yer verdi.

BOĞAZİÇİ ÖĞRETİM ÜYELERİ ATAMAYA DEPKİ GÖSTERMİŞTİ

AK Parti'den geçmişte milletvekili aday adayı olan Prof. Dr. Melih Bulu'nun, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Haliç Üniversitesi rektörlüğünden Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanması Boğaziçi öğretim üyeleri tarafından tepki göstermişti. Öğretim üyeleri tarafından yapılan açıklamada rektörün, atama yerine seçimle gelmesi gerektiği belirtilmişti.